Bialskopodlaskie Święto Miodu w Kobylanach

Kliknij aby powiększyćW minioną niedzielę 1 sierpnia 2021 roku na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach odbyło się Bialskopodlaskie Święto Miodu.Głównym celem imprezy było promowanie produktów pszczelich prosto z pasieki od lokalnych pszczelarzy. To również okazja do obserwowania pszczoły miodnej w jej naturalnym środowisku, oraz zapoznania się z zagrożeniem, jakie niesie używanie przez rolników nieodpowiednich środków chemicznych.

Kliknij aby powiększyćWydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta odprawiona w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kobylanach. W tym szczególnym dniu przy organach wystąpił Pan Piotr Arseniuk - absolwent studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Bartosza Jakubczaka, a swoim śpiewem uświetniła Pani Anna Wyrzykowska - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Kliknij aby powiększyćPo mszy świętej zgromadzeni udali się na teren kąpieliska, gdzie gospodarze powitali zaproszonych gości i oficjalnie rozpoczęli Bialskopodlaskie Święto Miodu. Była to również okazja do wręczenia medali i odznaczeń. Wyróżnieni odebrali nagrody z rąk Wiceprezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego Pana Zbigniewa Kołtowskiego.

Od początku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Każdy znalazł coś dla siebie. Smakosze mogli degustować miody i produkty pszczele. Pod namiotem „gwiazda” czekały Panie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, które serwowały produkty lokalne i regionalne. Wydarzenie było także okazją do promocji działań proekologicznych.

Kliknij aby powiększyćW ramach akcji „Jestem EKO” pracownicy Gminnego Centrum Kultury za zebrane baterie wydawali sadzonki tui i trawy rozplenicy japońskiej. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W ramach akcji zgromadzono cały 120-to litrowy pojemnik baterii! Ponadto wszystkie serwowane potrawy były wydawane w naczyniach jednorazowych biodegradowalnych.

Na najmłodszych czekały zabawy z animatorem m.in. bańki mydlane, bańki dymne i bańki Kliknij aby powiększyćogniowe, które robiły duże wrażenie. Przedstawiciele Związku Pszczelarzy „Podlasie” koło „Południe” specjalnie przygotowali szereg gier i zabaw dla najmłodszych. Gminna Biblioteka Publiczna w ramach akcji „Weź mnie ze sobą” rozdawała darmowe egzemplarze książek. Na terenie rekreacyjnym na zainteresowanych czekało również stoisko Narodowego Spisu Powszechnego. Podczas imprezy promowane były także szczepienia.

Na deskach sceny w Kobylanach wystąpiły lokalne zespoły takie jak: „Macierz” z Ortela Kliknij aby powiększyćKrólewskiego, Klub Seniora „Złoty Wiek” z Małaszewicz, „Łobaczewianki” z Łobaczewa Małego oraz „Dobrynianki” z Dobrynia Dużego. Gościnnie wystąpił zespół „Caravana” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Podlaskiej. Około godz. 18.00 nadszedł czas na muzykę rozrywkową i taneczną. Jako pierwszy zaprezentował się zespół „Power Beat” z Wiśniewa koło Siedlec. Następnie na deskach sceny w Kobylanach wystąpił „Capitan Folk”. Połączenie muzyki biesiadnej i rytmów wojskowych to nowość na polskim rynku muzycznym. Można stwierdzić - połącznie idealne. Usłyszeliśmy najpopularniejsze melodie na przykład „Katiusza”, „Hej sokoły”, „Karczmareczka”, oraz autorskie nagrania wokalisty Dawida Kurnika podkrakowskiej Kliknij aby powiększyćBochni.

Na zakończenie imprezy wystąpił hrubieszowski zespół „Shantel”. Pierwszym hitem okazał się spontanicznie napisany utwór pod tytułem „A Ty daj”. Kolejnym sukcesem zespołu jest Złota i Podwójna Platynowa Płyta za utwór „Może ze mną zatańczysz”. Gra na „żywych instrumentach” oraz niesamowita integracja z publicznością to klucz do udanej zabawy, na której nie można się nudzić!

Kliknij aby powiększyćOrganizatorzy Bialskopodlaskiego Święto Miodu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie oraz wyśmienitą zabawę, pomimo tak kapryśnej pogody!