PIKNIK RODZINNY "Wszyscy jesteśmy Samorządowcami"

Kliknij aby powiększyćSetki osób mogły w niedzielne popołudnie 4 lipca cieszyć się atrakcjami pikniku rodzinnego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, odbywającego się przy Dziele Międzyfortowym Kobylany I. Organizatorami imprezy była Gmina Terespol oraz Gminne Centrum Kultury w Kobylanach.

Piknik poprzedziła uroczysta sesja Rady Gminy Terespol z okazji Dnia Samorządu terytorialnego, podczas której zostały wręczone odznaczenia za długoletnią służbę osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę oraz otwarcie i poświęcenie zbiornika małej retencji „Czapelka”

Kliknij aby powiększyćWśród atrakcji jakie organizatorzy zapewnili mieszkańcom gminy i okolic znalazły się m.in.: Konkurs wiedzy z nagrodami o gminie Terespol dla dzieci i dorosłych czy darmowe lody dla wszystkich dzieci. Jedną z ciekawszych atrakcji okazała się być kurtyna wodna i PIANA PARTY, którą zaskoczyli uczestników strażacy z JRG PSP Małaszewicze przy pomocy jednostki OSP Neple. Naszych najmłodszych uczestników zabawiali w strefie relaksu animatorzy i szczudlarze, nieco starsi z kolei mogli bawić się i skakać bez końca na darmowych dmuchańcach.  Najstarsi natomiast mogli udać się na degustację potraw regionalnych przygotowanych przez niezastąpione Koła Gospodyń Wiejskich z Koroszczyna, Łobaczewa Małego, Kobylan, Samowicz, Kuzawki, Nepli, Bohukał, Małaszewicz i Małaszewicz Dużych.

Kliknij aby powiększyćCałość uświetniały pokazy sprzętu służb mundurowych: PSP, SG, Policji oraz koncerty i występy kapel biesiadnych: lokalnego Zespołu „Łobaczewanki”, Kapeli Podwórkowej „Caravana”, która obecnie działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Podlaskiej i od 2017 r. występuje na wielu gminnych festynach, dożynkach i imprezach okolicznościowych. W większości kapela wykonuje piosenki z repertuaru kapel podwórkowych jak również piosenki biesiadne. Tworzy także własne utwory. Są to między innymi „ Piosenka o Białej Podlaskiej”, „Lepsze życie” czy „Franek z Teściową”. Na scenie niedzielnego pikniku zaprezentowała się również Orkiestra dancingowa „Retro Cieleśnica”, która koncertuje w konwencji lat '20 ubiegłego wieku.

Impreza była również okazją do krzewienia profilaktyki w zakresie szczepień przeciw Covid, a ponadto można było dokonać samospisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Dziękujemy za skorzystanie z naszego zaproszenia i uczestnictwo w tym pikniku. Mamy nadzieję, że przygotowana przez organizatorów ilość atrakcji sprawiła, że czas spędzony z nami był bardzo miły i niezapomniany.

Składamy serdecznie podziękowania za pomoc przy organizacji i zabezpieczeniu imprezy:

Kołom Gospodyń Wiejskich z Terenu gminy Terespol, Pracownikom Referatu Gospodarki Komunalnej UG Terespol, Służbom mundurowym: Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Małaszewicz, OSP Neple, Komisariatowi Policji w Terespolu, Nadbużańskim Oddziałom SG z Terespola i Bohukał.