JESIENNE BIESIADOWANIE W MAŁASZEWICZACH

Kliknij aby powiększyćW niedzielne popołudnie 20 października świetlica wiejska w Małaszewiczach rozbrzmiewała dźwiękami znanych piosenek i przyśpiewek ludowych. Już po raz drugi odbyło się Jesienne biesiadowanie, czyli spotkanie, którego celem było kultywowanie tradycji śpiewania piosenek ludowych i obrzędów staropolskich. W tym  wyjątkowym biesiadowaniu uczestniczyły władze gminy Terespol na czele z  wójtem Krzysztofem Iwaniukiem, sekretarz gminy Danutą Wowczeniuk oraz przewodniczącym rady gminy Mieczysławem Romaniukiem. Zaproszenie przyjęła także Dorota Szelest, dyrektor GCK w Kobylanach, która współorganizowała to jesienne spotkanie przy muzyce ludowej.

Przed mieszkańcami Małaszewicz wystąpiły członkinie Klubu Seniora Złoty wiek oraz zespół śpiewaczy Dobrynianki z Dobrynia. Obie grupy zaprezentowały znane i powszechnie lubiane piosenki ludowe, porywając do wspólnego śpiewania także zebraną na sali publiczność. Skoczne melodie, ale także nastrojowe i liryczne piosenki wywołały wśród przybyłych wiele emocji, podobnie jak występ Urszuli Jaworskiej z Dobrynia, która zaprezentowała kilka wierszy z wydanych przez siebie tomików, a także teksty, które Kliknij aby powiększyćnie doczekały się jeszcze publikacji.

Jesienne biesiadowanie zorganizował Klub Seniora Złoty wiek, na czele z przewodniczącą Danutą Szelest oraz sołtys Małaszewicz Kamila Korneluk wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich Czerwone Szpileczki.

To jesienne, niezwykle ciepłe i piękne popołudnie służyło nie tylko spędzeniu czasu na wspólnym śpiewaniu, ale także wymianie doświadczeń i  podzieleniu się pomysłami na propagowanie kultury i tradycji polskich. Jak podkreślają organizatorzy, Jesienne biesiadowanie na stałe zapisane zostanie w kalendarzu imprez odbywających się w Małaszewiczach.

KK