PIERWSZA ODSŁONA CZWARTKOWEGO SZALEŃSTWA

Kliknij aby powiększyć„Jak powstaje książka?” tak brzmiał tytuł pierwszego czwartkowego szaleństwa w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylanach, które odbyło się 26.09.2019r. W związku z tym, iż zakończyliśmy blok spotkań piątkowych, przybyłym zostały rozdane nowe karty aktywnego uczestnika.

Na początku obejrzeliśmy prezentację multimedialną, która zapoznała dzieci z historią papieru oraz pisma; omówiliśmy budowę książki i prześledziliśmy etapy jej powstania - od pracowni pisarza, ilustratora, po wydawnictwo, drukarnię, introligatornie i księgarnię. Zaprezentowane zostały książki o różnych kształtach i strukturze, po czym obejrzeliśmy film pt. „Kultura od kuchni - książki”. Ponadto rozmawialiśmy o bibliotece, jej głównych zadaniach, a także o tym jak dbać o książki. Na koniec dzieci poznały sztukę okładania książek, każdy mógł wykonać okładkę Kliknij aby powiększyćsamodzielnie oczywiście pod czujnym okiem Bibliotekarki.

Celem spotkania było wzbudzenie zainteresowania książką oraz zachęcenie do czytania. Po tej lekcji nasi uczestnicy wiedzą co to jest książka, z czego się składa, jakie są etapy jej powstawania , a także wiedzą jak dbać o książkę i potrafią zachować się w bibliotece.