Piknik Majowy z okazji 228 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Kliknij aby powiększyćW dniu 4 maja 2019r. w Gminie Terespol odbyły się uroczystości upamiętniające 228 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, które przywiodły pamięć o podjęciu największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kobylanach. Po zakończeniu liturgii wszyscy jej uczestnicy przemaszerowali pod pomnik „Wrota Wolności” w Kobylanach, gdzie zostały złożone wieńce przez delegacje: Konsulatu RP w Brześciu, Straży Pożarnej Powiatu Oberhavel, Straży Pożarnej z Brześcia, Radnych Powiatu Bialskiego, Gminy Terespol, Placówek Straży Granicznej w Terespolu i Bohukałach, Komisariatu Policji w Terespolu, Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Małaszewiczach, placówek oświatowych z terenu Gminy Terespol, Rady Gminy Terespol oraz delegację Kliknij aby powiększyćspołeczności Łobaczewa Małego.

Kolejnym punktem uroczystych obchodów był piknik majowy, który odbył się na terenie obiektu Dzieło Międzyfortowe Kobylany I. Wśród atrakcji przygotowanych dla uczestników znalazła się m.in.: wystawa czasowa pt. WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!, pokaz akcji ratowniczej oraz sprzętu i wyposażenia Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Małaszewiczach. Uroczystość majową uświetnił Kliknij aby powiększyćwidowiskowy pokaz startu gołębi pocztowych.  Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych w postaci bezpłatnych dmuchańców. Każdy z uczestników obchodów mógł skosztować produktów kuchni regionalnej przygotowanej przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Terespol oraz samodzielnie upiec kiełbaskę przy ognisku. Z okazji Dnia Flagi narodowej rozdawane były flagi oraz lizaki w barwach biało-czerwonych.

Kliknij aby powiększyć      Kliknij aby powiększyć

Organizatorzy uroczystości upamiętniających 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja dziękują wszystkim, którzy tego dnia swoją obecnością złożyli hołd twórcom Konstytucji zbudowanej wokół praw i swobód obywatelskich, tolerancji oraz wolności wyznania i pokoju.