FACEBOOK
BIP
BIP

Sebastian najlepszy wśród 17-latków, udane debiuty

Kliknij aby powiększyćW dniach 6-7 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach odbyły się zawody o Puchar Starosty Lubelskiego w podnoszeniu ciężarów. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący sekcję podnoszenia ciężarów działającą przy Gminnym Centrum Kultury.

Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji Sinclaira (bez podziału na kategorie wagowe) w grupie wiekowej do 17 lat został Sebastian Kłos, który uzyskał 283,5 pkt. W kategorii wiekowej do 23 lat srebrny medal w kat. 102 kg wywalczył Marek Sprychel, natomiast brązowy Damian Dołęga w kat. 73 kg. W grupie juniorów do 20 lat, srebrny medal wywalczył Hubert Myć w kat. 109 kg, brązowy Bartłomiej Greczuk w kat. 96 kg. W tej samej kategorii wagowej V lokatę wywalczył Kliknij aby powiększyćKrzysztof Żuk.

Wśród 17-latków złote medale wywalczyli Łukasz Bogusz (55 kg) i Sebastian Kłos (81 kg), srebrny krążek wywalczył Bartosz Niczyporuk (73 kg).

Udane debiuty zaliczyli najmłodsi adepci podnoszenia ciężarów naszej sekcji.

Złote medale w grupie młodzików do 15 lat wywalczyli: Bartosz Krzyżanowski (45 kg), Dawid Walencik (49 kg), Wojciech Żuk (67 kg), Filip Kędzierawski (73 kg). Ze srebrnymi krążkami powrócili: Paweł Kaszewski (45 kg), Adam Żuk (61 kg). Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Gnatowicz w kat. wag. 55 kg, tuż za nim sklasyfikowany został Adam Walencik w kat. 67 kg.