EWA NOWAK Z WIZYTĄ W GMINIE TERESPOL!

Kliknij aby powiększyć16 października 2018r. na spotkaniu autorskim w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej mieliśmy okazję gościć Panią Ewę Nowak - polską pisarkę, pedagog terapeutę, oraz publicystkę.

Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Pani Ewa współpracuje z pismami „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”, „Trzynastka”, „Sens”.W 2002 roku ukazała się jej pierwsza powieść – Wszystko, tylko nie mięta. Obecnie na rynku dostępnych jest już ponad trzydzieści tytułów. Twórczość pani Ewy podpowiada, jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiego Kliknij aby powiększyćczłowieka.

Jednym z ważniejszych tematów, z jakimi zmierzyła się Pani Ewa, jest temat miłości dzieci, niepodjęty do tej pory w literaturze polskiej. Za książkę „Pajączek na rowerze” Pani Ewa otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. W 2009 roku jej powieść „Bardzo biała wrona” otrzymała tytuł Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych.

Podczas spotkania z młodymi czytelnikami autorka zdradziła tajniki swojego warsztatu, oraz odpowiedziała na szereg pytań. Z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie autorka opowiadała o swoim dzieciństwie, latach szkolnych, jak również o trudzie pisania i obecnej twórczości. Pani Ewa podczas rozmowy z młodzieżą starała się poszerzyć spektrum wyboru przyszłej drogi życiowej, zwróciła również uwagę, że w każdym spotkaniu uczestniczy co najmniej jeden artysta!

Kliknij aby powiększyćSerdecznie dziękujemy wszystkim zgromadzonym za przybycie, a Pani Ewie za przekazanie cennych wskazówek, które młodzież będzie mogła wykorzystać w dorosłym życiu.