Gminne Centrum Kultury
 Zbliżające się wydarzenia
Przewodnik

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP
Perła 2018 dla Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego

Kliknij aby powiększyćPodróż po smakach regionów trwa już osiemnasty rok. Głównym celem konkursu jest identyfikacja i promocja polskich produktów regionalnych, osadzonych w polskiej tradycji i od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur. Jest to wyjątkowe wydarzenie dla osób, które zdrowo się odżywiają i cenią lokalne produkty.

>>> Galeria zdjęć <<<

Tegoroczne targi „Smaki Regionów” odbywały 29-30.09.2018r. w Poznaniu. W niedzielę 30 września nastąpiło wręczenie nagród XVIII Ogólnopolskiego Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”. Województwo lubelskie zostało obdarowane sześcioma Perłami za:Kliknij aby powiększyć

- Musztardę jabłkową pani Danuty
   i Pauliny Pietrusik „Frykasy z Kodnia”,

- Twaróg tłusty klinek tradycyjny
   z OSM Bychawa,

- Tarożek babuni półtłusty ze SM Michowianka,

- Jabłecznik domowy „cydr”
   pani Małgorzaty Solis „Frux Solis” z Mikołajówki

- Filet z pstrąga z pęczakiem, warzywami i szyjkami rakowymi
   Stowarzyszenia Sokowirówka z Poniatowej

- oraz za potrawę „Kakory” Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego!

Kliknij aby powiększyćI tu trzeba dodać, że to już druga „Perła” na koncie Koła z Gminy Terespol. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest 200 produktów tradycyjnych, gdzie województwo lubelskie może pochwalić się 52 statuetkami, co oznacza, że co czwarty produkt pochodzi z Lubelszczyzny.

Po uroczystości zaproszono zgromadzonych na tzw. Wielką Degustację Perłową nagrodzonych produktów. Gratulujemy wszystkim laureatom reprezentującym nasze województwo, a w szczególności Paniom z Łobaczewa Małego!