DOŻYNKI POWIATOWE W DRELOWIE

Kliknij aby powiększyć2 września 2018r. w Drelowie odbyło się XX Powiatowe Święto Plonów. Uroczystość jak co roku rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Drelowie, po której nastąpił przemarsz Korowodu Dożynkowego.

W części oficjalnej powitani zostali wszyscy przybyli na uroczystość po czym Staroście Powiatu Bialskiego wręczono chleb dożynkowy. Po oficjalnych wystąpieniach uczestnicy mogli zobaczyć wieńce dożynkowe i udać się na stoiska promocyjne przygotowane przez gminy i miasta powiatu bialskiego.

Podczas dożynek tradycyjnie odbyły się konkursy takie jak: „Piękne, bo bialskie”, „Nasz chleb najlepszy”, jak również na wieńce dożynkowe oraz stoiska promocyjne. Po godz. 16.00 ogłoszono wyniki, w których Gmina Terespol zdobyła wyróżnienie w konkursie na Kliknij aby powiększyćekspozycję promującą miasto/gminę powiatu bialskiego.

Jak co roku gospodynie z poszczególnych gmin zapraszały do degustacji potraw regionalnych, a na scenie rozbrzmiewały nuty kapel ludowych. Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę w rytmach Disco Polo z Zespołem Fortex, oraz gwiazdą wieczoru Zespołem Extazy. Dodatkowymi atrakcjami był pokaz sztucznych ogni oraz zabawa Kliknij aby powiększyćludowa, która odbyła się na zakończenie.

Tegoroczny wieniec reprezentujący Gminę Terespol został wykonany przez panią sołtys Halinę Ostapczuk, mieszkańców Kobylan oraz sołtysa wsi Samowicze. Wieniec nawiązywał do 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Jest to rok szczególny dla Polaków i naszej małej ojczyzny.

Stoisko promujące gminę Terespol oraz potrawy do degustacji przygotowywali: Pani Ewa Stawska, pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, Stowarzyszenie Kobiet Koroszczyn, Koło Gospodyń Wiejskich z Małaszewicz Dużych, nowopowstałe Koło Gospodyń Wiejskich z Nepli, oraz Koło Łowieckie Nr 63 „Dąbrowa” z Białej Podlaskiej, za co serdecznie dziękujemy!