Ferie Zimowe z Gminnym Centrum Kultury 22–27.02.2016r.

Wspólne zdjęcie uczestników ogniska z atrakcjamiNudy w ferie zimowe nie da się sztucznie zapełnić, ale można ją twórczo wykorzystać i spożytkować, m.in. na zajęciach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Kobylanach.

W tym roku, w drugim tygodniu ferii Organizatorzy przygotowali szereg spotkań i zajęć dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Terespol. W programie znalazło się m.in. OGNISKO z atrakcjami, które zorganizowane było przy Prochowni w Kobylanach.

>>> Galeria zdjęć - Ognisko z atrakcjami <<<

W ramach ogniska można było upiec kiełbaskę, a ponadto zwiedzić lokalną izbę pamięci jaką jest Prochownia w Kobylanach. Korzystając z uprzejmości opiekuna Prochowni uczestnicy mogli przymierzać mundury z okresu II wojny światowej, Polski Ludowej oraz stroje szlacheckie. Swoją obecnością tego dnia zaszczyciła delegacja Państwowej Straży Pożarnej z Małaszewicz. W trakcie spotkania strażacy zaprezentowali podstawowe i specjalistyczne wyposażenie wozu strażackiego, przybliżyli dzieciom wiadomości z zakresu działań i zadań ratowniczych PSP na obszarze powiatu. Dodatkową atrakcją był pokaz użycia armatki wodnej. Na zakończenie spotkania uczestnicy wzięli udział w mini loterii fantowej.

Warsztaty Master Szef w Małaszewiczach DużychBezpośrednio po ognisku w świetlicy wiejskiej w Małaszewiczach odbyły się warsztaty kulinarne dla dzieci, które prowadziła Pani Jolanta Gawryluk z Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego. MASTER SZEF zawitał również do świetlic

>>> Galeria zdjęć - Warsztaty Master Szef w Małaszewiczach <<<

>>> Galeria zdjęć - Warsztaty Master Szef w Małaszewiczach Dużych <<<

>>> Galeria zdjęć - Warsztaty Master Szef w Łobaczewie Małym <<<

Turniej w warcaby o Puchar Wójta Gminy TerespolW planie ferii znalazł się również TURNIEJ O PUCHAR WÓJTA W WARCABY oraz bezpłatna PROJEKCJA FILMU animowanego dla dzieci i rodziców pt. „SKUBANI”, która ku uciesze Organizatorów cieszyła się sporym zainteresowaniem.  Projekcja odbyła się w sali konferencyjnej UG Terespol. Ponadto w pracowni plastycznej w świetlicy wiejskiej w Koroszczynie miały miejsce tematyczne WARSZTATY PLASTYCZNE, m.in.: pomponowy świat oraz prasowanki koralikowe jak również WARSZTATY GARNCARSKIE z wypalaniem ceramiki.

>>> Galeria zdjęć - Turniej w warcaby o Puchar Wójta Gminy Terespol <<<

>>> Galeria zdjęć - Projekcja filmu animowanego "SKUBANI" <<<

>>> Galeria zdjęć - Warsztaty plastyczne w Koroszczynie <<<

>>> Galeria zdjęć - Warsztaty garncarskie w Koroszczynie <<<

Warsztaty garncarskie w KoroszczynieAby tradycji stało się zadość, ostatniego dnia ferii zimowych, a właściwie w nocy z 26 na 27 lutego, zorganizowane zostało NOCOWANIE PEŁNE WRAŻEŃ, tym razem w siedzibie Urzędu Gminy Terespol. Głównym punktem NOCy była wizyta w Bibliotece - krótka lekcja dotycząca: pracy bibliotekarza i funkcjonowania Biblioteki Publicznej, korzyści płynących z czytania i odwiedzania Biblioteki. Dodatkowo Pani bibliotekarka zainicjowała akcję promującą czytelnictwo pt. ZOSTAŃ Wizyta w bibliotece podczas "Nocy pełnej wrażeń"TWARZĄ BIBLIOTEKI. Każdy uczestnik nocowania miał za zadanie wymyśleć hasło zachęcające do czytania książek, a następnie zapozować do zdjęcia w Bibliotece. Na „Twarz Gminnej Biblioteki Publicznej” można głosować na Facebooku Gminnego Centrum Kultury do końca marca 2016 r. Po wizycie i sesji zdjęciowej w Bibliotece przyszedł czas na zabawy indywidualne i grupowe w Sali konferencyjnej oraz bitwę na poduszki, która była uwieńczeniem wieczoru.

>>> Galeria zdjęć - Noc pełna wrażeń <<<

Wszystkim, którzy wzięli udział w zajęciach i atrakcjach przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury oraz pomogli w ich organizacji Organizatorzy serdecznie dziękują!

Jaszczuk M.