V Letni Festiwal Biegów "WROTA WOLNOŚCI" - KOBYLANY 2017

Kliknij aby powiększyćW tym roku V edycja Letniego Festiwalu Biegów „Wrota Wolności” odbyła się 10 września 2017r. Organizatorem imprezy było Gminne Centrum Kultury oraz Urząd Gminy Terespol z siedzibą w Kobylanach.

>>> Wyniki biegów <<<

W tym roku w biegach zmagało się 153 uczestników w następujących kategoriach:
- Bieg przedszkolaka na 100m i 200m

- Bieg juniorów na dystansie 500m i 1000m
- Bieg na 3,333 km do lat 17
- Bieg na 3,333 km od lat 18 i starsi, oraz
- Bieg na 3,333 km 50+
- Bieg główny na 10 km

Kliknij aby powiększyćTradycyjnie każdy zawodnik uczestniczący w biegu otrzymał na mecie pamiątkowy medal, natomiast na zwycięzców czekały ufundowane przez Organizatorów puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które w tym roku wręczał Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, Sekretarz Gminy Bogdan Daniluk, Przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Romaniuk oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest. Dodatkowo najmłodsi uczestnicy pierwszych trzech kategorii wiekowych otrzymali nagrody niespodzianki za zajęcie IV i V miejsca.

Kliknij aby powiększyćLetni Festiwal Biegów to nie tylko impreza sportowa. Ze względu na swój piknikowy charakter jest to jednocześnie impreza integrująca mieszkańców Kobylan i okolicznych miejscowości, okazja do spotkań i spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. W trakcie biegów najmłodsi mogli wziąć udział w zabawach przygotowanych przez animatorkę dobrej zabawy oraz bezpłatnie skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni. Dodatkowo dla wszystkich przygotowany był poczęstunek w postaci zupy grochowej, kawy i herbaty.

Organizatorzy V Letniego Festiwalu Biegów Wrota wolności” 2017 r. dziękują za pomoc przy organizacji pracownikom UG Terespol, Firmie Stay Alive Med z Ryk za zabezpieczenie medyczne oraz służbom mundurowym Policji.

Magdalena Jaszczuk