ZŁOTE GODY W GMINIE TERESPOL

01 lutego 2015 r. w Gminie Terespol odbyły się uroczyste obchody Złotych Godów. Swój jubileusz tego dnia świętowało 12 par, m.in.: Franciszek i Aniela Wasiluk, Teofil i Henryka Czech, Stanisław i Helena Jakuszko, Jerzy i Helena Romaniuk, Eugeniusz  i Nadzieja Oleszczuk, Zdzisław i Teresa Gryciuk, Józef i Halina Maciuk, Ludwik i Jadwiga Stoma, Marian i Alina Kral, Franciszek i Sabina Lutyk, Kazimierz i Jadwiga Jarmoszuk oraz Jan i Marianna Nikoniuk.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Uroczystość miała miejsce w siedzibie Urzędu Gminy Terespol. Rozpoczęła się modlitwą, którą poprowadził ks dziekan Zdzisław Dudek. Następnie życzenia jubilatom złożył wójt gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk oraz Starosta Bialski Tadeusz Łazowski. W części oficjalnej uroczystego spotkania pary odebrały z rąk przedstawicieli władz samorządowych Medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, listy gratulacyjne, słodkie upominki oraz kwiaty. Każde małżeństwo tworzy swoją niepowtarzalną kartę historii, znosząc trudy codziennego życia, radości i troski, wzloty i upadki, dlatego też tego dnia uhonorowane złotymi różami oraz listami gratulacyjnymi zostały również pary małżeńskie, które obchodziły swoją 55 i 60 rocznicę ślubu.

W części nieoficjalnej zebrani jubilaci oraz zaproszeni goście obejrzeli specjalnie przygotowaną na tę okazję prezentację multimedialną oraz wysłuchali koncertu piosenek w wykonaniu zespołu Hard Gock działającego przy Gminnym Centrum Kultury.