I RODZINNY PIKNIK STRZELECKI – KOBYLANY 2017

Kliknij aby powiększyćW minioną niedzielę na Strzelnicy Sportowej w Kobylanach odbył się I Rodzinny Piknik Strzelecki. Inicjatorem całego przedsięwzięcia był Klub Strzelecki Kaliber, współorganizatorami Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach oraz Gmina Terespol. Imprezę rozpoczął oraz poprowadził Maksymilian Karmasz - Prezes Klubu Strzeleckiego Kaliber oraz Łukasz Sawczuk - Wiceprezes Klubu.

Piknik honorowym patronatem objął Przewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Pan Mariusz Kiczyński oraz Wójt Gminy Terespol Pan Krzysztof Iwaniuk. Spośród zaproszonych gości w imprezie uczestniczyli: Przewodniczący Powiatu w Białej Podlaskiej - Pan Mariusz Kiczyński, Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, Elżbieta Iwaniuk - Radna Rady Powiatu w Białej Podlaskiej oraz Tomasz Szewczyk - Zastępca Wójta Gminy Zalesie.

Kliknij aby powiększyćPomysł utworzenia Klubu Strzeleckiego zrodził się ponad 7 lat temu. W roku 2013 Klub został oficjalnie przyjęty, następnie uzyskał licencję zawodniczą Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, co pozwoliło w pełni uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym, a jednocześnie szkolić swoich członków, instruktorów i sędziów czy organizować Zawody Strzeleckie dla Członków Klubów Sportowych. Ale propagowanie strzelectwa sportowego to nie jedyny ich cel. Klub stara się upowszechniać strzelectwo rekreacyjne zwłaszcza wśród młodzieży. Uczyć odpowiedzialności i dyscypliny w obsługiwaniu się bronią.

Obecnie Klub Kaliber liczy 86 członków i zrzesza miłośników strzelectwa sportowego, strzelectwa czarno prochowego, kolekcjonerów broni, jak również miłośników rekonstrukcji historycznych. Ponadto rozpoczął organizację cyklu otwartych imprez strzeleckich skierowanych do dzieci i młodzieży.

Kliknij aby powiększyćPodczas niedzielnego Pikniku można było zobaczyć pokazy walki wręcz w wykonaniu uczniów z „Akademii Samoobrony” z Białej Podlaskiej oraz pokaz akcji ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowo uczestnicy mogli obejrzeć wystawy broni Członków Klubu Kaliber oraz: Magazynu Uzbrojenia z Warszawy, Markowych Militari z Siedlec, Drużyny Artylerii Księcia Radziwiłła z Terespola. W między czasie można było bezpłatne zbadać wzrok w namiocie salonu optycznego Okularium oraz wziąć udział w bezpłatnych rozgrywkach Paintball i Splatmaster. Ponadto odbywały się konkursy z nagrodami w strzelaniu do celu i strzelania indywidualne prowadzone przez instruktorów i sędziów. Dla najmłodszych w namiocie Nadleśnictwa Chotyłów Organizatorzy przygotowali takie atrakcje jak: malowanie buziek, wicie wianków i mini konkursy z nagrodami.

Podczas imprezy można było skosztować wojskowej grochówki, kiełbaski z ogniska oraz słodkości w postaci ciasta, lodów, waty cukrowej czy popcornu.

Kliknij aby powiększyćPomysłodawcy i Współorganizatorzy I Rodzinnego Pikniku Strzeleckiego serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przygotowania oraz sponsorom za wsparcie finansowe.  Dziękujemy również mediom Biała24 i Radiu BIPER za patronat medialny oraz uczestnikom, którzy tak licznie zgromadzili się na terenie Strzelnicy Sportowej w Kobylanach w to upalne, niedzielne popołudnie. Frekwencja oraz zainteresowanie imprezą przeszło Nasze najśmielsze oczekiwania, a to dało Nam ogromną motywację do kolejnych działań związanych z upowszechnianiem i organizacją imprez strzeleckich, jako jednej z form aktywnego spędzania czasu wolnego.

Jaszczuk Magdalena