SPŁYW KAJAKOWY DOLINĄ BUGU

Kliknij aby powiększyć20 maja 2017 r. grupa białoruskich rowerzystów wzięła udział w organizowanym po raz pierwszy na terenie gminy Terespol technicznym spływie kajakowym po rzece Bug. W godzinach przedpołudniowych po odprawie granicznej w miejscowości Żuki, rowerzyści przesiedli się na kajaki i ruszyli doliną Bugu do Kuzawki, opływając po drodze Twierdzę Brzeską.Kliknij aby powiększyć

Twierdza zbudowana w XIX i XX wieku z rozkazu cara Mikołaja I w celach obronnych obecnie łączy oba narody - Polskę i Białoruś, stwarzając doskonałe warunki do podejmowania wspólnych, ciekawych i atrakcyjnych inicjatyw o charakterze międzynarodowym.

Spływ kajakowy dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń. Po kilku godzinach wszyscy dotarli do Kuzawki,  gdzie wśród zieleni Parku Krajobrazowego "Podlaski Przełom Bugu" mogli odpocząć i zregenerować siły.

Kliknij aby powiększyć artykuł z Kuriera Brzeskiego