XXII PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZNY "KULTURA BEZ GRANIC"

Gwiazda wieczoru Beata Kozidrak z zespołu Bajm

5 lipca 2015 r. na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach miała miejsce XII edycja PRZEGLĄDU FOLKLORYSTYCZNEGO „KULTURA BEZ GRANIC”, której organizatorami był Urząd Gminy Terespol oraz Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Impreza rozpoczęła się od rozstrzygnięcia konkursu „Piękne bo bialskie”, w którym zostały nagrodzone i wyróżnione najpiękniejsze ogrody w Gminie Terespol. W ramach uroczystości można było obejrzeć dorobek kulturalny lokalnych oraz białoruskich twórców ludowych w dziedzinie rękodzieła, prezentacje sprzętu i działań PSP, Policji, Straży Granicznej i Pogotowia Ratunkowego.

Była to  również doskonała okazja do promocji stoisk o charakterze: informacyjno – promocyjnym, promocyjno – turystycznym, kulinarnym itp. Tradycyjnie ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszył się Lisek - maskotka Gminy Terespol. Dodatkowymi atrakcjami było: wesołe miasteczko, stoiska z zabawkami i słodyczami, przejażdżki motorówką po kąpielisku oraz motocykliści z klubu  F. G. Monsters z Białej Podlaskiej. W tym roku na scenie wystąpił zespół Disco Polo BASTA, a ponadto lokalne zespoły muzyczne i taneczne działające przy Gminnym Centrum Kultury: „Hard Gock”, „East Border Crew’, „ZTL Obertas”, „Białe Anioły”, a także zespoły zza wschodniej granicy: Orkiestra dęta miasta Brześć oraz polonijny, dziecięcy zespół „Karolinka” z Brześcia.

Niewątpliwie największą gwiazdą tego wieczoru była Beata Kozidrak z zespołem BAJM.
Podczas koncertu można było usłyszeć ich największe przeboje, m.in.: „Nie ma wody na pustyni”, „Biała Armia”, „Myśli i słowa”, „Szklanka wody”, „Dwa serca, dwa smutki”, itp. Impreza jak co roku skupiła wielu gości nie tylko z powiatu bialskiego ale również z sąsiednich powiatów i województw. Uwieńczeniem wspaniałego koncertu gwiazdy wieczoru był zjawiskowy pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka prowadzona przez DJ Fantomasza. Organizatorzy XII edycji przeglądu folklorystycznego pn. „Kultura bez granic” serdecznie dziękują: PSP, Policji, Pogotowiu Ratunkowemu, funkcjonariuszom Straży Granicznej, strażakom z OSP gmina Terespol, pracownikom UG Terespol.

Równie gorące podziękowania należą się Radnym i sołtysom z gminy Terespol oraz paniom z kół gospodyń wiejskich z Koroszczyna i Łobaczewa Małego oraz Pani Halinie Ostapczuk za możliwość degustacji regionalnych potraw. Dziękujemy również  firmom: Agrostop II, Bard z Kobylan, Hotel pod Dębami oraz sponsorom: Firmie PPHU Transbet, Polskiemu Konsorcjum Gospodarczemu SA, Nadleśnictwu Chotyłów, Eko – Bug, PUH Agrostop Sp. z o. o.