XXII Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich

Kliknij aby powiększyćW dniach 28-29.01.2017r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu odbył się XXII Międzynarodowy Festiwal Kolęd Wschodniosłowiańskich. Organizatorom tej corocznej imprezy kulturalnej o zasięgu międzynarodowym przyświecają następujące cele: kultywowanie i pielęgnacja tradycji bożonarodzeniowych, prezentacja kolęd charakterystycznych dla tradycji wschodnio-słowiańskich ze szczególnym uwzględnieniem wielokulturowego i wielowyznaniowego Południowego Podlasia, wzajemna prezentacja dorobku kulturowego, wymiana doświadczeń, wzajemne poznanie i integracja środowisk wielokulturowych w ramach wspólnoty, przywracanie roli kolęd w pogłębianiu religijności narodów.

Zgodnie z regulaminem uczestnikami Międzynarodowego Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich mogą być:

• chóry
  • zespoły kolędnicze
  • zespoły folklorystyczne.

W tegorocznej edycji zaśpiewało łącznie 29 chórów i zespołów.

Gminę Terespol z powodzeniem reprezentował  w drugim dniu festiwalu Zespół Folklorystyczny „Łobaczewianki” działający przy Gminnym Centrum Kultury.

>>> Mini galeria zdjęć z występu zespołu "ŁOBACZEWIANKI" <<<

Organizatorami  przedsięwzięcia są Fundacja Dialog Narodów, Prawosławna Diecezja Lubelsko-Chełmska, Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu oraz Nadbużańskie Centrum Kultury Prawosławnej.

Festiwal mógł odbyć się dzięki wsparciu finansowemu 44 sponsorów oraz rzeczowemu, 10 firm i instytucji (swoją cegiełkę dołożyła również gmina Terespol).