FERIE ZIMOWE Z GMINĄ TERESPOL

Kliknij aby powiększyćW ubiegłą niedzielę 22 stycznia 2017r. Gminne Centrum Kultury rozpoczęło Ferie zimowe. Pierwszym punktem tygodniowego planu atrakcji był Noworoczny Bal Przebierańców, który odbył się w Sali Konferencyjnej UG Terespol.

> Galeria zdjęć z Balu Przebierańców <

Imprezę poprowadzili animatorzy dobrej zabawy, którzy przygotowali dla dzieci szereg niespodzianek, m.in.: pokaz baniek mydlanych, zabawy indywidualne i grupowe z chustą Klanza czy wystrzałowe konfetti.  We wspólnych zabawach chętnie uczestniczyli również rodzice. Ciekawą i nietypową atrakcją tegorocznego balu była Piniata - specjalnie przygotowana kula zawieszona przy suficie, wypełniona słodyczami. Zabawa z Piniatą polegała na rozbiciu jej, natomiast zadaniem uczestników było zebranie jak największej ilości cukierków. Ponadto w programie imprezy znalazły się konkursy na najlepsze przebranie oraz wybory króla i królowej balu. W części finałowej wszyscy uczestnicy wzięli udział w loterii fantowej przygotowanej przez Organizatorów.

> Galeria zdjęć z warsztatów "Bądź moją Walentynką" w Łobaczewie Dużym <

> Galeria zdjęć z warsztatów "Bądź moją Walentynką" w Małaszewiczach <

> Galeria zdjęć z warsztatów "Bądź moją Walentynką" w Łobaczewie Małym <

Kliknij aby powiększyćW kolejnych dniach zajęcia odbywały się w Świetlicach wiejskich w Małaszewiczach, Koroszczynie, Łobaczewie Małym i Łobaczewie Dużym. Dzieci i młodzież miały okazję uczestniczyć w tematycznych warsztatach plastycznych: Bądź moją Walentynką i Świat Biżuterii, na których wykonywały nietypowe kartki i upominki walentynkowe oraz ciekawe kolekcje biżuterii. Podczas Ferii odbyła się również druga edycja Master Szefa – warsztatów kulinarnych dla najmłodszych. Tym razem uczestnicy przygotowywali takie potrawy jak: pizzę, pieremiacze, gołąbki gryczano – ziemniaczane, a na deser pyszne kasztanki. Warsztaty prowadziła Pani Jolanta Gawryluk, przewodnicząca Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego.

> Galeria zdjęć z warsztatów MASTER SZEF w Łobaczewie Małym <

> Galeria zdjęć z warsztatów MASTER SZEF w Małaszewiczach <

> Galeria zdjęć z warsztatów  plastycznych i MASTER SZEF w Koroszczynie <

Kliknij aby powiększyćW programie Ferii znalazły się również dwie projekcje filmowe dla dzieci i starszych, wyświetlone w Sali konferencyjnej UG Terespol: Asterix i Obeliks osiedle Bogów oraz Kamienie na szaniec.

Ostatnią atrakcją przygotowaną przez Gminne Centrum Kultury była tradycyjnie Noc Pełna Wrażeń – nocowanie w budynku UG Terespol, podczas którego dzieci zwiedzały Urząd Gminy i Bibliotekę, uczestniczyły w kreatywnych zajęciach plastycznych oraz brały udział w szeregu zabaw grupowych, drużynowych i indywidualnych. O północy przyszedł czas na zasłużony odpoczynek, zanim to jednak nastąpiło odbyła się tradycyjna bitwa na poduszki, która była uwieńczeniem późnego ale jakże atrakcyjnego  wieczoru.

> Galeria zdjęć z "NOCY PEŁNEJ WRAŻEŃ" w Kobylanach <

Kliknij aby powiększyćWszystkim, którzy uczestniczyli w zajęciach i atrakcjach przygotowanych przez Gminne Centrum Kultury podczas ferii zimowych Organizatorzy serdecznie dziękują.

Magdalena Jaszczuk