I KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY JUŻ ZA NAMI

Wspólne zdjącie z uczestnikami konkursu na Najpiękniejszą Kartkę BożonarodzeniowąW niedzielę 13 grudnia w Gminnym Centrum Kultury odbył się I Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, oraz wprowadzenie w nastrój przedświąteczny, ale przede wszystkim była to okazja do tego by zaopatrzyć się w oryginalne ozdoby świąteczne lub podarunki dla najbliższych.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Swoje umiejętności i zdolności plastyczne zaprezentowali m. in.: Pani Ewa Stawska oraz dzieci z Koła Plastycznego Mały Artysta i Moje Hobby działające przy Gminnym Centrum Kultury, Pani Marta Chmielewska z Kukuryk, Pan Stanisław Marzec z Małaszewicz, Stowarzyszenie Koła Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, Klub Seniora Złoty Wiek z Małaszewicz, oraz Grupa Florystyczna z Łobaczewa Dużego.

Podczas kiermaszu został również rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową, który trwał do środy 9 grudnia.

Do konkursu zgłosiło się 27 osób. Wszystkie prace można było obejrzeć na wystawie w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol. Konkurs organizowany był dla dzieci i młodzieży od klasy I Szkoły Podstawowej do klasy III Gimnazjum. Każdy uczestnik mógł zgłosić jedną kartkę, wykonaną samodzielnie dowolną techniką. Jury oceniało przede wszystkim: samodzielność, nawiązanie do tradycji świątecznej, staranność, pomysłowość, technikę wykonania, pracochłonność oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po burzliwych dyskusjach wyłoniono zwycięzców:

W kategorii: dzieci szkolne: klasa I – III zwyciężyła Zosia Kurkowiak
z Małaszewicz

W kategorii: - dzieci szkolne: klasa IV – VI najpiękniejszą kartkę wykonała Aleksandra Chwesiuk z Kobylan

W kategorii: - Gimnazjum: klasa I – III wyróżniono Paulinę Wójcik z Kobylan.

W związku z tym, iż każda ze zgłoszonych do konkursu kartek była piękna na swój sposób Jury postanowiło nagrodzić wszystkich pozostałych uczestników drobnymi upominkami.

Nastrój jaki zapewnili Organizatorzy podczas kiermaszu wprowadził wszystkich przybyłych w niepowtarzalny klimat, a poczęstunek w postaci świątecznych potraw sprawił, że każdy mógł poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.