Grzegorz Kasdepke z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylanch

Kliknij aby powiększyć16 listopada 2016r. na spotkaniu autorskim w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej mieliśmy okazję gościć Pana Grzegorza Kasdepke, autora i współautora książek dla dzieci, scenarzystę programów "Ciuchcia", "Budzik", "Podwieczorek u Mini i Maxa" oraz seriali telewizyjnych, m.in. telenoweli "Klan". Niemal wszystkie z ponad czterdziestu tytułów książek tego autora uzyskały status bestsellera, m. in. "Kacperiada…"  czy  "Horror, czyli skąd się biorą dzieci". Inicjatorką spotkania była Pani Bibliotekarz GBP. W spotkaniu uczestniczyły dzieci oraz nauczyciele ze Szkół Podstawowych z Nepli, Małaszewicz i Kobylan.

>>> Galeria zdjęć ze spotkania <<<

Kliknij aby powiększyćNajchętniej czytany polski autor książek dla dzieci cechował się niezwykłym poczuciem humoru i ogromną znajomością psychiki dziecka dotykającą ich codziennych problemów. Spotkanie było bardzo ciekawe, przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Pan Grzegorz barwnie i dowcipnie opowiadał o swoich książkach, czytał ich fragmenty, prowadząc przy tym dyskusje o trudnych zagadnieniach np. wspólnie z dziećmi wyjaśniał znaczenie wybranych związków frazeologicznych. Potem nastąpiła lawina pytań od dzieci, których interesowała nie tylko twórczość czy inspiracje do tworzenia książek ale też dzieciństwo i życie codzienne  Pana Grzegorza. Na zakończenie wszyscy zainteresowani mogli kupić książki autora, zdobyć autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kliknij aby powiększyćJest nam niezmiernie miło, że gościliśmy tak wspaniałego i radosnego człowieka jakim okazał się być Pan Grzegorz Kasdepke. Serdecznie dziękujemy wszystkim zgromadzonym za przybycie, a naszemu gościowi za dostarczenie niecodziennych wrażeń. Mamy nadzieję, że to spotkanie i nie mająca granic pomysłowość dzieci wdających się w dyskusje z autorem, stanie się w przyszłości inspiracją do kolejnych zabawnych książek.

M. Jaszczuk