Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

Historia powstania Sekcji Piłki Nożnej "TWIERDZA KOBYLANY”

Twierdza Kobylany to nowopowstała, prężnie rozwijająca się sekcja piłki nożnej, która od lipca 2016 r. rozpoczęła swą działalność pod skrzydłami Gminnego Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach.

Pomysł utworzenia klubu rodził się i dojrzewał wśród zagorzałych fanów piłki nożnej z Gminy Terespol od ponad dwóch lat. Głównym inicjatorem założenia klubu był mieszkaniec Kobylan Kamil Krawczyk, który w 2015 r., wspólnie z Panem Pawłem Cabanem - animatorem sportu na Orliku przy Zespole Szkół im. Orła Białego w Kobylanach, doprowadził do pierwszych nieformalnych rozmów i spotkań z osobami zainteresowanymi powstaniem klubu piłkarskiego.

Swój udział w podjęciu decyzji o utworzeniu sekcji miał również Wójt Gminy Terespol, który wielokrotnie wypowiadał się na turniejach rozgrywanych na Orliku,
o możliwości wykorzystania nowego boiska przy pomniku „Wrota Wolności”.

Mając odpowiednie warunki do treningów oraz 33 chętnych i ambitnych zawodników, pozostało znaleźć trenera i przedstawić wizję utworzenia klubu Wójtowi Gminy oraz Pani Dyrektor GCK, co niezwłocznie poczyniono. W marcu 2016 r. odbyło się pierwsze formalne spotkanie w Urzędzie Gminy Terespol, które zakończyło się wydaniem pozytywnej decyzji o utworzeniu klubu.

Idąc za ciosem już w maju 2016 r. rozpoczęły się procedury licencyjne, a w sierpniu oficjalnie powstała Sekcja Piłki Nożnej Twierdza Kobylany, działająca przy Gminnym Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach. W międzyczasie powstał herb klubu, na którym widnieje front fortu Prochownia, znajdującego się na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach oraz lis – symbol Gminy Terespol. Pomysłodawcą i współautorem projektu jest Przemysław Jóźwik z Kobylan. Prezesem została Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest, kierownikiem drużyny mianowano Pana Pawła Cabana, trenerem natomiast został Kamil Poczynajło – mieszkaniec Małaszewicz, wieloletni zawodnik Ligii Okręgowej, student AWF w Białej Podlaskiej. Regularne treningi  Twierdzy Kobylany odbywają się od 16 lipca 2016 r. w każdą środę i piątek, na nowym boisku przy pomniku Wrota Wolności w Kobylanach.

W menu "Działalność sportowa" w zakładce "Nasze kluby" można znaleźć aktualne informacje dotyczące Klubu Sportowego "TWIERDZA KOBYLANY". Zachęcamy do odwiedzin w/w podstrony.