IV Letni Festiwal Biegów ”WROTA WOLNOŚCI” 2016r.

Kliknij by otworzyć galerię zdjęćDnia 11 września 2016 roku w gminie Terespol przy Prochowni w Kobylanach, odbyła się czwarta edycja Festiwalu Biegów pn. WROTA WOLNOŚCI. Organizatorem imprezy było Gminne Centrum Kultury oraz Urząd Gminy Terespol z siedzibą w Kobylanach.

Festiwal Biegów to impreza o charakterze sportowo - rekreacyjnym z wieloma towarzyszącymi elementami kulturalno - rozrywkowymi. Skierowany był zarówno do dzieci, młodzieży jak i starszych amatorów biegania czy zawodowych biegaczy.

162 uczestników zmagało się w następujących kategoriach wiekowych:

- Biegu przedszkolaka na 100m i 200m

- Biegu juniorów na dystansie 500m i 1000m

- Biegu na 3,333 km do lat 16

- Biegu na 3,333 km od lat 17 i starsi, oraz

- Biegu głównym na 10 km

Kliknij aby powiększyćWszyscy, którzy dotarli do mety otrzymali pamiątkowe medale, a na zwycięzców czekały ufundowane przez Organizatorów puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczał Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, Sekretarz Gminy Bogdan Daniluk oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorota Szelest. Dodatkowo Organizatorzy przygotowali nagrody niespodzianki za zajęcie IV i V miejsca w pierwszych trzech kategoriach wiekowych.

Podczas imprezy najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w zabawach przygotowanych przez animatorkę dobrej zabawy oraz bezpłatnie skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni. Zainteresowaniem cieszył się Pokaz Edukacyjno – Kulinarny "Patelnia Plenerowa" z gościem specjalnym Mariuszem Szwedem finalistą Masterchefa. Podczas pokazu przygotowany był posiłek regeneracyjny dla uczestników biegów oraz do degustacji wszystkim przybyłym na imprezę gościom.

Organizatorzy IV Letniego Festiwalu Biegów Wrota wolności” 2016 r. dziękują za pomoc przy organizacji pracownikom UG Terespol, GOPS oraz za pomoc przy zabezpieczeniu imprezy służbom mundurowym Policji oraz Firmie Stay Alive Med z Ryk za zabezpieczenie medyczne.

>>> Wyniki w IV Letnim Festiwalu Biegów "Wrota Wolności" <<<

Magdalena Jaszczuk