Czwartkowe spotkanie z Biblioteką!

Tym razem odsłona wakacyjna i bardzo kreatywne  zajęcia - malowania piaskiem. Zabawa przy tworzeniu takich obrazów polega na odsłanianiu po kolei naciętych elementów, po czym trzeba je umiejętnie uzupełnić odpowiednim kolorem piasku, według wzoru lub własnej wyobraźni, co ostatecznie tworzy piękną ilustrację. W trakcie takich kreatywnych zajęć dzieci doskonalą swoje zdolności manualne, ćwiczą precyzję, zręczność oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

Dodatkowo jest to bardzo dobra zabawa wpływająca na koncentrację i rozwój integracji sensorycznej. „Malowanie” piaskiem wspaniale wpływa na samoocenę dzieci, ponieważ nawet dziecko niemające zdolności artystycznych może stworzyć ciekawą pracę. Zapraszamy do obejrzenia galerii, a naszym uczestnikom dziękujemy za kreatywnie spędzone popołudnie.