Gminne Centrum Kultury

POLECAMY:
Blog "Forty i my"

Klub Strzelecki "KALIBER"

Urząd Gminy Terespol

Jesteśmy na FACEBOOK'u
FACEBOOK
BIP
BIP

XIX Festiwal "Kultura bez Granic" 2024

XIX "Festiwal Kultura bez Granic" 2024 już za nami! Szlagierowa impreza gminy Terespol i Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach odbyła się w sobotę 6 lipca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach.

>>> Galeria zdjęć <<<

To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w tej części regionu, które od lat cieszy się ogromną popularnością, nie tylko ze względu na goszczące u nas największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, ale również dzięki atrakcjom, jakie co roku fundują Organizatorzy festiwalu. Animatorzy zabaw, wesołe miasteczko, food tracki, ogródki gastronomiczne, stoiska handlowe i wystawiennicze, pokaz służb mundurowych, prezentacja lokalnych firm oraz zespołów i grup artystycznych niewątpliwie wzbogaciły tegoroczną imprezę.

O godz. 16:00 nastąpiło oficjalne otwarcie Festiwalu przez Wójta Gminy Terespol Krzysztofa Iwaniuka i Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Dorotę Szelest. Następnie głos przejął nasz niezastąpiony konferansjer Tomasz Furtak, który tanecznym krokiem poprowadził zgromadzoną publiczność do finału sobotniego wieczoru.

Po oficjalnym rozpoczęciu zostały wręczone nagrody dla zwycięzców „III Otwartych Zawodów Strzeleckich o Puchar Wójta Gminy Terespol”. Zawody odbywały się w trzech kategoriach. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Karol Bojarski, II – Izabella Dac, a III – Jan Myśliwiec. W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajęła Julia Kowaluk, II – Antoni Łukomski, a III – Ewa Małachowicz. W kategorii dorośli I miejsce zajął Piotr Markiewicz, II – Krzysztof Piwniczuk, a III – Grzegorz Prokopiuk. Zwycięzcom gratulujemy celności! 

Występy rozpoczęły zespoły działające przy GCK Kobylany: grupa Białe Anioły oraz zespół Hard Gock ze znanymi rockowymi coverami. Następnie na scenie pojawiła się Kapela Podwórkowa Klawa Ferajna, która tworzy własne kompozycje o tematyce związanej z miastem Biała Podlaska oraz radosnymi stronami życia codziennego.

Po iście biesiadnej nucie, nadszedł czas na kultowy polski zespół pop-rockowy DE MONO. 37 lat na rynku muzycznym, niegasnący patent na przeboje i wciąż młody duchem zespół! Andrzej Krzywy i spółka nie oglądają się za siebie i ciągle zaskakują nowymi albumami. Na Kulturze bez Granic zaprezentowali swoje największe przeboje oraz całkiem nowe brzmienia i aranżacje. Podczas koncertu grupy usłyszeć można było takie tytuły jak: „Kochać inaczej”, „Wszystko jest na sprzedaż”, „Moje miasto nocą” czy „Zostańmy sami”. Niezwykle energetyczny wokalista Andrzej Krzywy swoim temperamentem porwał publikę.

Gwiazdą wieczoru tegorocznego festiwalu w Kobylanach był niezaprzeczalnie DAWID KWIATKOWSKI! Wokalista, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Autor siedmiu solowych albumów studyjnych w tym krążka „Dawid Kwiatkowski", który na dobre ugruntował pozycję Artysty na muzycznej scenie. Laureat Europejskiej Narody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego oraz polskiego wykonawcy, zdobywca czterech nagród Nickelodeon Kids' Choice Awards, laureat Telekamery, a także najbardziej prestiżowej narody muzycznej w Polsce „Bursztynowy Słowik”, Którą otrzymał na festiwalu w Sopocie za hit Bez Ciebie. Piosenka ta głosami słuchaczy radia RMF FM została wybrana na przebój roku 2021! Dawid był też jurorem najpopularniejszego w Polsce formatu rozrywkowego „The Voice Kids”.

Jubileuszowy 2023 rok był zwieńczeniem 10 letniej działalności muzycznej Dawida. Jeszcze przed rozpoczęciem najbardziej intensywnego czasu koncertowego w karierze Dawid zaprezentował nowy singiel zapowiadający kolejny album „Cafe de Paris”, który w błyskawicznym tempie zdobył szczyty list przebojów. Po odegraniu blisko 100 koncertów w ciągu jednego roku, Dawid wrócił z kolejnym singlem - Taki jak ty. Styczeń 2024 to wyczekiwana premiera albumu „Pop Romantyk” która po debiucie objęła drugie miejsce na liście najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Wraz z krążkiem pojawił się również singiel Co zostało mi. Koncert Dawida był wspaniałą ucztą muzyczną. Świadczy o tym nie tylko poziom muzyki jaką tworzy, czy teksty piosenek, ale przede wszystkim to, jak hipnotyzujący jest na scenie. W każdym zaśpiewanym wersie i słowie czuło się bijące ze sceny ciepło, wrażliwość i paletę bardzo pozytywnych emocji.

Późnym wieczorem nadszedł czas na polskiego rapera NOWATORA – piosenkarza, muzyka, kompozytora i autora tekstów, przez znaczny okres kariery utożsamianego ze sceną muzyki hip-hopowej. Łącznie jego utwory na samym YouTube zgromadziły ponad 200 000 000 wyświetleń. Jednocześnie regularnie pojawia się w największych stacjach radiowych i telewizyjnych. Na przestrzeni lat współpracował z takimi artystami, jak: Pezet, Jeden Osiem L, Skytech, Papa Dance, Mateusz Mijal, Marian Lichtman, Mezo, Onar, Ten Typ Mes, Stachursky, Masters, Borixon, Paprodziad, Lerek, Marek Dutkieiwcz, Top One, Antek Smykiewicz, czy Mariusz Kałamaga. Na swoim fonograficznym koncie ma m.in. dwa solowe albumy. Rocznie gra  ponad 100 koncertów w Polsce, Europie, USA, czy Kanadzie. Nowator - Paweł Lipski - na zakończenie festiwalu „rozbujał” publiczność w Kobylanach swoimi najlepszymi kawałkami: Z lewa do prawa, Moja panienka, Wrócę nad ranem czy Wrzucam na luz.  

Kultura bez Granic to dla nas Organizatorów  największe przedsięwzięcie w rocznym kalendarzu kulturalnym i niesamowite wydarzenie!  Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy Was i po raz kolejny sprostaliśmy Waszym oczekiwaniom, świadczy o tym stale rosnące zainteresowanie i ogromna frekwencja, za co serdecznie dziękujemy!

Organizatorzy XIX Festiwalu „Kultura bez Granic” ponadto serdecznie dziękują za pomoc przy organizacji i zabezpieczeniu imprezy:

Służbom mundurowym: PSP JRG z Małaszewicz, Komisariatowi Policji w Terespolu, Placówkom Straży Granicznej w Terespolu i Bohukałach; Pogotowiu Ratunkowemu, gminnym służbom Ochotniczej Straży Pożarnej, III Batalionowi Zmechanizowanemu z Białej Podlaskiej.

Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Terespol: Kole Gospodyń Wiejskich „Czerwone Szpileczki” z Małaszewicz, Kole Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego, Kole Gospodyń Wiejskich z Lebiedziewa, Kole Gospodyń Wiejskich „Nadbużanki” z Kobylan.

Sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Białej Podlaskiej, firmie CL EUROPORT Sp. z o.o. z siedzibą w Małaszewiczach Dużych, firmie INBAP Group - firma z ponad 30-letnią tradycją funkcjonowania na rynku lokalnym i krajowym. Jest właścicielem 10 obiektów handlowo-usługowych na terenie całego kraju, w tym funkcjonującego od wielu lat w Białej Podlaskiej - Centrum Handlowego Rywal. W portfolio firmy znajduje się również zespół funkcjonujących i rozbudowywanych terminali przeładunkowo-magazynowych położonych w Małaszewiczach Dużych i Małaszewiczach Małych oraz w Czuprynowie, w województwie podlaskim. Obecnie, firma realizuje również w inwestycje mieszkaniowe: „Osiedle Piaskowa” w Białej Podlaskiej oraz „Osiedle Kościuszki” w Łukowie; firmie PNB Paweł Niczyporuk z siedzibą w Białej Podlaskiej, firmie TRANSBET z siedzibą w Białej Podlaskiej, Eko-Bug Sp. z o.o. z siedzibą w Kobylanach, AGROSTOP Sp. z o.o Zdzisław Androsiuk z siedzibą w Kobylanach, „Galerii Smaków” Agnieszka Drab, firmie GreenWin - energetyka & budownictwo, firmie „KROPKA” Sławomir Kropiwiec z siedzibą w Zalesiu.

Patronom medialnym: TVP 3 Lublin, Radio Lublin, Eska2, Katolickie Radio Podlasie,

tygodnikom: Słowo Podlasia, Wspólnota Bialska, Echo Katolickie;

portalom: podlasie24.pl, Biała24, PulsMiasta.tv, Radio Biper.