Dzień Kobiet 2022

Sztangiści rozpoczęli sezon

Dekoracja najlepszych młodzików - ŁukówPo ciężko przepracowanym dziesięciodniowym zgrupowaniu w Piotrowicach, starty w bieżącym roku rozpoczęli zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów, działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Zawody zaowocowały wieloma rekordami życiowymi.

W dniach 25-26 lutego sztangiści wystartowali w Zamościu w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego do 20 lat.

Kiedy pomysłów na ferie brak, z pomocą przychodzi GCK w Kobylanach!

Kliknij aby powiększyćFerie zimowe to nie tylko odpoczynek, ale również okazja do tego by dobrze się bawić. Nie zawsze uatrakcyjnieniem ferii jest wyjazd z rodzicami w góry czy na zimowiska. Często większym powodzeniem cieszą się ciekawe zajęcia w miejscu zamieszkania czy urozmaicone aktywności, angażujące grupy rówieśnicze z lokalnego środowiska. Okazję aby się o tym przekonać miały dzieci z gminy Terespol, które w tym roku skorzystały z oferty Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach.

Kliknij aby powiększyćPierwszy tydzień ferii w gminie Terespol, przypadający w dniach od 14 do 18 lutego 2022r. z pewnością nie był czasem bezużytecznie straconym przed telewizorem czy komputerem. Już pierwszego dnia ponad dwudziestoosobowa grupa uczestniczyła w wyjeździe autokarowym do Kina Merkury w Białej Podlaskiej oraz do Przystani Zabawy w Woskrzenicach Dużych, gdzie pod czujnym okiem opiekunów dzieci mogły szaleć do woli. Zwieńczeniem wyjazdu była smaczna pizza dla wszystkich.

>>> Galeria zdjęć - KINO i Przystań Zabawy <<<

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

"ZNAJOMOŚĆ HISTORII WŁASNEJ OJCZYZNY,
TO WIELKI ZASZCZYT, HONOR I OBOWIĄZEK KAŻDEGO OBYWATELA"

Kliknij aby powiększyćDziś 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, jest to święto państwowe mające na celu upamiętnienie żołnierzy tzw. Drugiej Konspiracji, którzy stanowili ruch niepodległościowy walczący o suwerenność Polski. Przywracając ich pamięć Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach we współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach po raz czwarty przeprowadził "Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych – Bohaterach Niezłomnych – przywróćmy Ich czyny powszechnej pamięci”.

RUSZAMY ZE ZBIÓRKĄ

Ruszamy ze zbiórką najpotrzebniejszych artykułów dla uchodźców z Ukrainy. Dary można składać w:

• Urzędzie Gminy Terespol
  • Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Terespolu
  • Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach
  • Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kobylanach
  • Szkole Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach

od wtorku (01.03.2022r.) do piątku (04.03.2022r.)
godzinach od 8.00 do 15.00

Co można przekazać na zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy:

• kubki, talerze, sztućce jednorazowe;
  • artykuły żywnościowe dla dzieci typu: mleko modyfikowane w proszku, jedzenie
    w słoiczkach (fabrycznie przygotowane
    i zamknięte);
  • koce, śpiwory,
  • pieluchy jednorazowe, pampersy,  termosy, kubki termiczne;
  • kawa, herbata, suchy prowiant typu: ciastka, paluszki, krakersy, konserwy itp., przekąski, które można szybko przygotować i zabrać ze sobą w podróż (o długim terminie ważności);
  • batony energetyczne;
  • podstawowe środki ochrony osobistej i kosmetyki (np. mydło, żel pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, podpaski, wkładki, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, itp.);
  • płaszcze przeciwdeszczowe, baterie, świece, latarki,  ładowarki do telefonów, powerbanki;
  • potrzebne są również materiały medyczne (środki opatrunkowe, środki bez recepty typu przeciwzapalne, przeciwbólowe i inne.)

Szczegółowa lista produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie jest dostępna na stronie https://pomagamukrainie.gov.pl/

DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL