ECHA PRZESZŁOŚCI część XII

Budynek szkoły w Koroszczynie, ok. 1937. Fotografia ze zbirów Bialskiej Biblioteki CyfrowejNa temat pierwszej szkoły w Koroszczynie wiemy niewiele. Ze skąpych informacji wynika, że po 1875r. władze carskie otworzyły rosyjską, 4-klasową szkołę dla prawosławnych dzieci ze wsi. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości powstała 4-klasowa szkoła powszechna, na potrzeby której wynajmowano pomieszczenia w chłopskich chałupach. Taka sytuacja trwała do lat 30-tych XX w.

IX Powiatowy Noworoczny Przegląd Kolęd i Pastorałek - Kobylany 2022
KONCERT ŚWIĄTECZNY - KRZYSZTOF KILJAŃSKI & WITOLD CISŁO

Kliknij aby powiększyćOkres świąteczny to czas bardzo magiczny, radosny i pełen refleksji, jednak napięcie związane z przygotowaniami udzielało się w ostatnich dniach niemal każdemu. Wczorajszy wieczór 28 grudnia był niewątpliwie okazją do wytchnienia, złapania oddechu i mile spędzonym czasem w towarzystwie niecodziennych gości. W akustycznym koncercie kolęd i pastorałek, w muzycznie zaskakującym brzmieniu śpiewu wystąpił Krzysztof Kiljański przy akompaniamencie wielu gitar Witolda Cisło.

Boże Narodzenie 2021

KONCERT ŚWIĄTECZNY - KOLĘDY AKUSTYCZNIE