Podsumowanie projektu "Sieć na kulturę"

Kliknij aby powiększyćDnia 19 listopada 2021r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol odbyło się podsumowanie projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa pn. „Sieć na kulturę”.

Celem projektu było podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych, a ponadto rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 14 lat poprzez prowadzenie zajęć on - line z projektowania graficznego z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych.

103. Rocznica Odzyskania Niepodległości w Gminie Terespol

Kliknij aby powiększyćBudując postawę współczesnego patrioty bardzo istotna jest przede wszystkim znajomość historii i kultury swojego narodu, a ponadto aktywność społeczna. Ta aktywność objawia się między innymi uczestnictwem w uroczystościach państwowych. Solidaryzując się z własnym narodem w dniu 11 listopada 2021 r. przy Pomniku Niepodległości i Nieznanego Żołnierza w Koroszczynie mieszkańcy gminy Terespol i okolic zebrali się, by wspólnie uczcić 103 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

PAMIĘTAMY O NASZYCH BOHATERACH!

Kliknij aby powiększyćNaród,
który traci pamięć przestaje być Narodem
– staje się jedynie zbiorem ludzi,
czasowo zajmujących dane terytorium…

Józef Piłsudski

By dać świadectwo pamięci o tych, którzy odeszli oraz w trosce o szczególne miejsca pamięci, Gminne Centrum Kultury w Kobylanach wspólnie z członkiniami Klubu Seniora Złoty Wiek odwiedziło groby i cmentarze wojenne znajdujące się na terenie gminy Terespol. Na mogiłach zapłonęły znicze, a ponadto zostały one udekorowane okolicznościowymi proporczykami, które wykonane zostały przez Klub Seniora podczas warsztatów rękodzielniczych, zorganizowanych dzięki dofinansowaniu z Narodowego Programu „Niepodległa”.

103. Rocznica Odzyskania Niepodległości w Gminie Terespol

KONKURS pt. "Kto Ty jesteś?"