SPOTKANIE Z POLICJANTEM W KUZAWCE

Kliknij aby powiększyćW sobotę 3 grudnia 2022r. odbyło się spotkanie z aspirantem sztabowym Januszem Drygulskim zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kuzawce. Tematem pogadanki była codzienna służba policjanta. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegał również najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Funkcjonariusz poruszył tematykę właściwego zachowania w szkole i w domu oraz zagrożeń wynikających z kontaktów z nieznajomymi.

MIKOŁAJKI W GMINIE TERESPOL

6 grudnia jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie,
więc każdy z Was prezent dzisiaj dostanie!

A kiedy rozda już wszystkim słodkości,
wróci saniami na Biegun Północny,

aby tam wspólnie ze swymi elfami,
zająć się świątecznymi przygotowaniami!

W dniu dzisiejszym Święty Mikołaj odwiedził wszystkie dzieci
ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie Gminy Terespol!

Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i cudowny świąteczny klimat!

Świąteczne paczki dla mieszkańców Gminy Terespol powyżej 75 lat

Kliknij aby powiększyćCzas świąt Bożego Narodzenia to czas magiczny. Czas nadziei, wybaczania, spotkań i obdarowywania prezentami.

Wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy ponad 500 paczek dla naszych Seniorów wraz ze świątecznymi życzeniami od Pana Krzysztofa Iwaniuka Wójta Gminy Terespol.

Tradycyjnie już 4 grudnia wyruszamy w kolejną Mikołajkową trasę,
odwiedzając wszystkich Seniorów powyżej 75 roku życia!

Kliknij aby powiększyćPaczki będą dostarczane w dniach 4 – 9 grudnia 2022r. w godzinach 9.00 – 15.00 przez pracowników Gminnego Centrum Kultury i Urzędu Gminy Terespol.

Jeśli nie zastaniemy Państwa w domu, prosimy o kontakt pod nr telefonu 83 411 20 63!

Prosimy o cierpliwość, za opóźnienia przepraszamy

Poniżej dołączamy plan naszej trasy!

4 grudnia – Małaszewicze, Łęgi, Bohukały, Krzyczew,
                Neple, Starzynka

5 grudnia – Koroszczyn, Kuzawka, Kukuryki, Samowicze,
                Lechuty Małe, Lechuty Duże

6 – 7 grudnia – Łobaczew Mały, Łobaczew Duży, Polatycze,
                     Lebiedziew, Michalków, Murawiec, Żuki,
                     Kołpin Ogrodniki, Dobratycze Kolonia

8 – 9 grudnia – Podolanka, Zastawek, Kobylany,
                     Małaszewicze Duże, Małaszewicze Małe

ECHA PRZESZŁOŚCI CZĘŚĆ XXI

Pozostałości po dawnym cmentarzuListopad to miesiąc zadumy nad sensem życia, jego przemijalnością oraz nad wiecznością. Przypomina nam, że jako kruche, śmiertelne istoty jesteśmy włączeni w odwieczny cykl przemijalności. Rodzimy się, żyjemy i umieramy. Wierzymy jednak, że podobnie jak Natura odrodzimy się do nowego, innego życia. W tym czasie częściej niż zwykle odwiedzamy cmentarze.

W Koroszczynie naprzeciw świetlicy wiejskiej znajduje się wzniesienie. Było to prawdopodobnie cerkwisko – miejsce gdzie w przeszłości stała unicka i prawosławna cerkiew. Świątynia istniała od lat 70-tych XVI w. do I pierwszej wojny światowej. Otaczały ją mogiły mieszkańców oraz żołnierzy z Dywizji K. Sierakowskiego, którzy stoczyli bitwę pod Terespolem w 1794 r.  z wojskami rosyjskimi dowodzonymi przez gen. A. Suworowa. Dziś z cmentarzyska pozostały jedynie dwa groby umiejscowione za dumnie wznoszącym się Pomnikiem Niepodległości.

104 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości - Gminny Dzień Strażaka

Kliknij aby powiększyć10 listopada 2022r. na sali konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości połączone z Gminnym Dniem Strażaka, obchodzonym w roku Jubileuszowym 30 lecia Gminy Terespol.

Wśród zaproszonych gości był m.in.: Pan Szymon Semeniuk – Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Małaszewiczach, przedstawiciele Rady Gminy Terespol: Pan Adam Sepczuk, Pan Jan Krzyżanowski, druhowie i emeryci: Ochotniczej Straży Pożarnej w Koroszczynie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Neplach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyczewie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kliknij aby powiększyćBohukałach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęgach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Murawcu oraz gospodarze: Pan Krzysztof Iwaniuk - Wójt Gminy Terespol, Pan Mieczysław Romaniuk - Przewodniczący Rady Gminy Terespol, Pan Bogdan Daniluk - Zastępca Wójta Gminy Terespol, Pani Danuta Wowczeniuk - Sekretarz Gminy Terespol, Pani Dorota Szelest – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury oraz Pan Władysław Kowal – Komendant Gminny OSP.

VI Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Terespol w Badmintona