IV Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Terespol

Kliknij aby powiększyć14 czerwca 2022 r. na łowisku „Wykop” w Kobylanach po raz kolejny odbyły się Otwarte Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Terespol. Organizatorem było Towarzystwo Wędkarskie „Wykop” przy współpracy z Gminą Terespol oraz Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach.

Zapaleni amatorzy wędkarstwa rywalizowali w kategorii wiekowej 8-16 lat. Kryterium oceny była największa waga wszystkich ryb złowionych w trakcie zawodów. Kilkugodzinna rywalizacja wyłoniła spośród 27 uczestników 3 najlepszych wędkarzy, którym puchary i dyplomy wręczył Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, Prezes Towarzystwa Wędkarskiego „Wykop” Mariusz Antonowicz oraz Radny Gminy Terespol Adam Sepczuk.

XIII edycja Konkursu „Piękne bo bialskie” w Gminie Terespol

Kliknij aby powiększyćJak co roku konkurs odbył się w dwóch kategoriach:

- Gospodarz Roku
- Najpiękniejszy Ogród Roku

Celem konkursu była m.in.: promocja kreatywnych, przedsiębiorczych i otwartych na innowacje mieszkańców powiatu bialskiego, ukazanie aktywności gospodarczej zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku powiatu bialskiego i utrzymanie ładu przestrzennego.

Dzień Dziecka w Samowiczach

Kliknij aby powiększyć8 czerwca 2022r. Koło Gospodyń Wiejskich z Samowicz zorganizowało spotkanie integracyjne z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na terenie świetlicy wiejskiej, gdzie uczestnicy oprócz zabawy na dmuchańcach, mogli skosztować domowych wypieków oraz posilić się gorącymi kiełbaskami prosto z rusztu. Zabawa była przednia i trwała do późnego zmroku. Ku uciesze organizatorek frekwencja była zadowalająca, a uczestnicy mile wspominają czas spędzony wśród swoich znajomych i rodziny.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ OLECH

Kliknij aby powiększyćWe wtorek 7 czerwca 2022r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylanach mieliśmy okazję spotkać się z niecodziennym gościem, którym jest wybitna pisarka i autorka ilustracji wielu książek dla dzieci oraz laureatka licznych prestiżowych nagród – Pani Joanna Olech.

Autorka pisze artykuły na temat literatury dziecięcej i nie tylko, publikuje w "Tygodniku Powszechnym", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej" i "Nowych Książkach", a słynie z bardzo popularnej "Dynastii Miziołków", która znalazła się w kanonie lektur szkolnych i została uznana za Dziecięcy Bestseller Roku. Na swoim koncie ma również wiele innych tytułów, m.in.: “Anioł w supermarkecie”, “Arcybolek”, “Bal piłkarzy”, “Bolek i lolek. Bal przebierańców”, “Kto ty jesteś?”, “Mam prawo i nie zawaham się go użyć”, “Pompon na wakacjach”, “Pompon. Wszystko naraz”, “Pompon w rodzinie Fisiów” i wiele innych.

Dzień Dziecka i Matki w Bohukałach

Kliknij aby powiększyćW minioną sobotę 4 czerwca 2022r. w świetlicy wiejskiej w Bohukałach odbyło się radosne święto wszystkich dzieci i ich mam. Inicjatorkami imprezy było Koło Gospodyń Wiejskich w Bohukałach.

Na początku spotkania organizatorki rozdały wszystkim dzieciom goździki, którymi obdarowane zostały wszystkie mamy uczestniczące w wydarzeniu. Tym miłym akcentem rozpoczął się dzień pełen zabawy i atrakcji, w których znalazły się mi.in. gry i zabawy z animatorem, malowanie buziek czy dmuchane zjeżdżalnie. Panie z Koła Gospodyń zadbały również o to, by nikt nie wyszedł z pustym brzuchem. Grillowane kiełbaski, domowe ciasta, owoce i przekąski serwowane podczas imprezy skusiły niejednego łasucha.

Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Terespol