NASZE WYDARZENIA:
Listopad 2017

Nie Pon Wto Śr Czw Pt Sob

Jubileusz 5-lecia zespołu "ŁOBACZEWIANKI"

W sobotę 18 listopada 2017r. zespół Łobaczewianki obchodził Jubileusz 5 – lecia istnienia.
Doceniając zaangażowanie składamy Zespołowi serdeczne gratulacje
oraz wyrazy uznania za upowszechnianie kultury w środowisku dzieci,
młodzieży oraz dorosłych.
Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy, hojnych darczyńców
i sympatyków muzyki ludowej oraz biesiadnej.

Kliknij by otworzyć galerię zdjęć

MIKOŁAJKI 2017

OBCHODY 99. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE TERESPOL

Kliknij aby powiększyćTegoroczne Narodowe Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości tym razem odbyło się w Kobylanach.

Pierwszym punktem obchodów była Msza św. w kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Kobylanach. Oddając cześć wszystkim, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolność, bezpośrednio po mszy i dekoracji kotylionami miał miejsce uroczysty przemarsz delegacji oraz mieszkańców gminy Terespol pod pomnik upamiętniający Bitwę pod Kobylanami z dnia 5 lutego 1919r. Zanim delegacje oficjalnie złożyły wieńce przy pomniku, przypomniane zostały losy żołnierzy 34 Pułku Piechoty, który kiedyś stacjonował w Białej Podlaskiej, a który swój chrzest bojowy przeszedł właśnie tutaj w Kobylanach staczając bój z Niemcami. W książce pt: „Zarys Historii Wojennej Pułków Polskich 1918 -1920. 34 Pułk Piechoty” opracowanej przez Majora Jerzego Wroczyńskiego odnajdujemy krótki opis bitwy pod Kobylanami stoczonej przez żołnierzy 34-tego Pułku Piechoty:

KONKURS NA NAJPOPULARNIEJSZY ZESPÓŁ LUDOWY

ZAJĘCIA ORGANIZOWANE PRZEZ GMINNE CENTRUM KULTURY

TWIERDZA KOBYLANY - AP TOP 54 BIAŁA PODLASKA I

Kliknij aby powiększyćW dniu 28 października o godzinie 10.00 na boisku przy pomniku Wrota Wolności odbył się mecz o mistrzostwo Ligi Okręgowej młodzika młodszego pomiędzy Twierdzą Kobylany a Akademią Piłkarską TOP 54 Biała Podlaska. Od pierwszej minuty mecz był bardzo wyrównany, można powiedzieć, że nawet z lekką przewagą naszej drużyny. Stwarzaliśmy sobie sporo sytuacji bramkowych, lecz piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Po rzucie rożnym drużyny z Białej Podlaskiej niestety przegrywaliśmy 0:1. Drużyna z Kobylan jeszcze bardziej zaczęła atakować bramkę rywala co przyniosło skutki w postaci bramki także z rzutu rożnego. Autorem był Michał Stoma, który po niefortunnej interwencji bramkarza drużyny przeciwnej strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego.