Konkursy „Rolnik z Lubelskiego 2021” i „Ekolubelskie 2021”

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie organizuje konkursy pn. „Rolnik z Lubelskiego 2021” i „Ekolubelskie 2021”.

Konkurs „Rolnik z Lubelskiego 2021” skierowany jest do rolników prowadzących działalność w jednej z czterech kategorii: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, ogrodnictwo i sadownictwo.

Przedsięwzięcie ma na celu wyłonienie rolników, których praca i osiągnięcia mogą być przykładem dobrych praktyk dla wszystkich mieszkańców wsi województwa lubelskiego.

Termin zgłaszania kandydatur:
2 lipca 2021r.

>> Regulamin i karta zgłoszenia <<

Konkurs „Ekolubelskie 2021” wyłoni najlepszych producentów ekologicznych z obszaru naszego regionu. Nagrodzone zostaną osoby, które pokazują, że produkcja rolnicza może odbywać się w zgodzie z naturą, bez nadmiernej w nią ingerencji, a jednocześnie przynosić dochód i dawać satysfakcję.

Zgłoszenia należy przesyłać
do 27 lipca 2020 r.

>> Regulamin i karta zgłoszenia <<

1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA!

Kliknij aby powiększyćDrogie Dzieci!

Z okazji Waszego Święta
życzymy Wam wszystkim

niezależnie od wieku
Tyle spokoju ile potrzebujecie
oraz tyle szaleństwa,

aby życie nie wydawało się nudne.
A ponadto radości, beztroskiej zabawy, spełnienia marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny!

W imieniu Wójta Gminy Terespol Pana Krzysztofa Iwaniuka słodkie upominki dzieciom wręczyli pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach.

MIŁEGO DNIA!

>>> Galeria zdjęć z wizyty w szkołach Gminy Terespol <<<

Konkurs „KRĘCIMY DLA BIAŁEJ PODLASKIEJ”

Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w II edycji sportowej rywalizacji o  „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Celem akcji jest propagowanie aktywności fizycznej, odpowiadającej za wszechstronny rozwój oraz integrację, z zachowaniem zasad zdrowej i motywującej rywalizacji.

Konkurs odbędzie się w terminie od 1 czerwca do 30 czerwca 2021 roku i zostanie przeprowadzony za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji „Aktywne Miasta”. Uczestnik rejestrujący się do aplikacji, niezależnie od miejsca zamieszkania, sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”.

>>> Regulamin konkursu <<<

KONKURS - RYBA NA TALERZU

Województwo Lubelskie ogłasza konkurs dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat na opis własnych produktów, potraw i dań kulinarnych przygotowanych z wykorzy-staniem ryb słodkowodnych.

Praca konkursowa powinna być w formie filmu, prezentacji multimedialnej lub opisu wraz z dokumentacją fotograficzną oraz zawierać:

- opis tradycji kulinarnych dotyczących danego produktu/potrawy/przetworu
  i ich związek  z wykorzystaniem ryb słodkowodnych,
listę składników,
- sposób przygotowania.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać w terminie do 18 czerwca 2021 r. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mailowy: konkursy@lubelskie.pl podając w tytule wiadomości hasło: Konkurs „Ryba na talerzu”l ub pocztą tradycyjną na adres: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, ul. Grottgera 4, 20-029 Lublin, z dopiskiem: Konkurs „Ryba na talerzu”.

Dla laureatów konkursu przewidziano cenne nagrody rzeczowe.

>>> Szczegóły konkursu <<<

Zaproszenie na Spotkanie otwarte NGO