DOŻYNKI POWIATOWE W ZALESIU

Dnia 28 sierpnia 2016 r. w Zalesiu, gm. Zalesie odbyło się XVIII Powiatowe Święto Plonów. Całość uroczystości rozpoczęła Msza święta polowa, po której nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego, a następnie prezentacja wieńców oraz stoisk dożynkowych gmin i miast z terenu powiatu bialskiego.

Po części oficjalnej, jak co roku odbyły się konkursy dożynkowe m.in.: Nasz chleb najlepszy”, „Piękne, bo bialskie”, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz konkurs na ekspozycję promującą gminę Powiatu Bialskiego, w którym  Gmina Terespol zdobyła wyróżnienie.

Podczas Dożynek można było skosztować tradycyjnych potraw regionalnych, obejrzeć wystawy twórców ludowych oraz pokazy, m.in.: ubijania masła, tkania na krosnach oraz ręcznego młócenia i wiania zboża.

Wieniec, który reprezentował Gminę Terespol podczas Dożynek powstał z inicjatywy mieszkańców i Pani Sołtys Kobylan Haliny Ostapczuk, która zgłosiła chęć udziału w gminnym konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, zajmując I miejsce.

Stoisko promujące gminę Terespol oraz potrawy do degustacji przygotowywali: Pani Ewa Stawska, pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, Koło Gospodyń Wiejskich z Małaszewicz Dużych, Koło Gospodyń Wiejskich „Spryt” z Kobylan, Stowarzyszenie Kobiet Koroszczyn oraz Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego.

Kliknij aby powiększyćMagdalena Jaszczuk