WAKACJE PEŁNE WRAŻEŃ JUŻ ZA NAMI!

Uczestnicy zajęć sportowych z pamiątkowymi dyplomamiTegoroczny okres wakacyjny w Gminie Terespol, pomimo nie zawsze sprzyjającej pogody, był niezwykle gorący. Wszystko za sprawą działalności Gminnego Centrum Kultury, który przygotował mieszkańcom oraz gościom wypoczywającym na naszych terenach, bogaty wachlarz atrakcji. W wakacyjnym rozkładzie jazdy znalazły się m.in.: zajęcia świetlicowe pn. FILCOWY ŚWIAT, QUILING, MOLE KSIĄŻKOWE, KORALIKOWE PRASOWANKI oraz ZABAWY SPORTOWE. Zajęcia prowadzone były we wszystkich świetlicach znajdujących się na terenie gminy i trwały przez sześć tygodni, od 12 lipca do 19 sierpnia. Udział w zajęciach świetlicowych wzięło ponad 60 zwolenników dobrej zabawy.

Organizatorzy planując rozkład, nie zapomnieli również o młodzieży i starszych mieszkańcach. Odbyły się dwie Dyskoteki pod chmurką oraz trzy projekcje filmowe Letniego Kina Plenerowego przy kąpielisku w Kobylanach. W repertuarze znalazły się takie tytuły jak: „Slumdog, milioner z ulicy”, „Snowpiercer”, „Niezgodna”. Każdorazowo na gości kina plenerowego czekały przygotowane leżaki. Z uwagi na to, iż teren kąpieliska położony jest z dala od zgiełku głównej ulicy, wśród zieleni i szumu drzew, atmosfera podczas oglądania była niepowtarzalna. Relacje i galerię zdjęć z poszczególnych bloków tematycznych, można było na bieżąco śledzić na stronie internetowej oraz Facebooku GCK.

Zajęcia z quilinguNa spotkaniach z Filcowym Światem, uczestnicy mieli okazję nauczyć się bądź dopracować techniki szycia z filcu. Każdy etap począwszy od krojenia przedstawiany był krok po kroku. Dzieci wykonywały m.in. kolorowe zawieszki i breloczki, które po zajęciach mogły zabrać ze sobą do domów.

Quilling, czyli technika z rodzaju papieroplastyki, służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny, również cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wymagał co prawda zaawansowanej sprawności manualnej, ale efekt końcowy wynagradzał tę mrówczą pracę.  Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszyły się "Mole książkowe"

Niewątpliwie, najbardziej pobudzającymi wrażliwość plastyczną i aktywność twórczą okazały się Mole Książkowe. Był to cykl zajęć, na których dzieci wykonywały niebanalne, pomysłowe i kolorowe zakładki do książek, na podstawie gotowych wzorów oraz według własnego pomysłu. Celem przewodnim tego bloku było rozbudzenie świadomości poszanowania książek. Celowi temu przyświecała również uruchomiona podczas wakacji Biblioteka Objazdowa, która w ramach wakacyjnego rozkładu jazdy, w godzinach zajęć świetlicowych, udostępniała mieszkańcom gminy zbiory Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylanach. Tym samym istniała możliwość zapisania się do Biblioteki. Taka forma wypożyczania książek okazała się strzałem w dziesiątkę. Niewykluczone, że takie ciekawe akcje promowania czytelnictwa będą się odbywały częściej.

Zajęcia sportoweOstatnim blokiem wakacyjnych zajęć były Zabawy sportowe, czyli coś dla ciała i ducha oraz Prasowanki koralikowe, które uczą koordynacji i umiejętności motorycznych. Wystarczyło tylko umieścić koraliki w specjalnym szablonie, by po przeprasowaniu przez pergamin uzyskać zdumiewające efekty i trwałe obrazy. Ta twórcza i pełna radości zabawa połączona z konkurencjami sportowymi zagwarantowała dużą aktywność. Na zakończenie zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz pamiątkowe dyplomy za udział w zajęciach sportowych w ramach Wakacyjnego Rozkładu Jazdy.

Organizatorzy Wakacyjnego Rozkładu Jazdy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, którzy brali czynny udział w zajęciach oraz pozostałych atrakcjach. Jest Nam niezmiernie miło, że mogliśmy umilić i wypełnić ten czas!

M. Jaszczuk