FACEBOOK
BIP
BIP

Oliver Jabkiewicz Mistrzem Polski Młodzików!

Kliknij aby powiększyćW dniach 20-23 października 2022r. w Sokołowie Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Do rywalizacji stanęło 9 zawodników Sekcji Podnoszenia Ciężarów GCK Kobylany.

Mistrzem Polski w kategorii wagowej 96 kg został Oliver Jabkiewicz, który uzyskał 215 kg  w dwuboju (95+120 kg). Dwukrotnie atakował on Rekord Polski w podrzucie. Jednak obie próby z ciężarem 135 kg były minimalnie nieudane. Drugim medalistą w dwuboju został Miłosz Kasprzuk w kat. 89 kg, który z wynikiem 168 kg (77+91 kg) zajął III miejsce.

W kategorii dziewcząt w swoim debiucie na pomoście zaprezentowały się Dominika Mróz oraz Joanna Rydz. Pierwsza z nich z wynikiem 46 kg w dwuboju (19+27 kg) wywalczyła V miejsce. Aśka uzyskała w rwaniu 27 kg, co pozwoliło jej zdobyć brązowy medal w tym boju. W podrzucie uzyskała 32 kg i ostatecznie uplasowała się na najbardziej nielubianym przez sportowców IV miejscu.

Kliknij aby powiększyćW kategorii chłopców w wadze do 45 kg VI miejsce zajął Wiktor Tuszyński z wynikiem 98 kg (45 kg w rwaniu i 53 kg w podrzucie), zaś VIII miejsce - Paweł Stempniewski uzyskując 87 kg w dwuboju (37+50 kg). W kategorii 61 kg XI miejsce zajął Jakub Cygan – 130 kg (60+70 kg). W wadze do 73 kg IX miejsce wynikiem 141 kg (62+79 kg) wywalczył Dawid Greczuk , natomiast w kategorii +96 kg VIII miejsce zdobył Filip Romanowicz – 141 kg (66 kg w rwaniu, 75 kg w podrzucie).

Wysokie lokaty naszych reprezentantów pozwoliły na zdobycie II miejsca w klasyfikacji  klubowej chłopców z dorobkiem 24 pkt. W klasyfikacji łącznej (dziewcząt i chłopców) GCK Kobylany uplasował się na  VII pozycji  wśród 57 sklasyfikowanych klubów.