Jesienna Biesiada w Małaszewiczach

Kliknij aby powiększyćPo gorącym i pogodnym lecie, podczas którego całe dnie można było spędzać poza domem, na działkach czy nad wodą, krótkie jesienne dni wprowadzają czas nostalgii i odpoczynku, a coraz dłuższe wieczory wydają się nużące i nudne... Jednak nie dla Klubu Seniora z Małaszewicz.

Kliknij aby powiększyćW dniu 9 października 2022r. w świetlicy w Małaszewiczach odbyła się Jesienna Biesiada, której organizatorami był klub seniora „Złoty Wiek”. Spotkanie to miało na celu nie tylko aktywizację i integrację środowiska seniorów, ale również wszystkich mieszkańców Małaszewicz i okolic.

Swoją obecnością zaszczycili tego dnia: Wójt Gminy Terespol Pan Krzysztof Iwaniuk, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach Pani Dorota Szelest, ks. Andrzej Wolanin Proboszcz Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej z Małaszewicz, przedstawiciele rady gminy Terespol z Małaszewicz oraz sołtys Pani Kamila Korneluk wraz z delegacją Koła Gospodyń Wiejskich „Czerwone Szpileczki”.

Kliknij aby powiększyćW programie znalazły się występy zaprzyjaźnionych zespołów ludowych z sąsiednich gmin: „Podlasianki” z Rokitna, ”Dobrynianki” z Dobrynia Dużego, zespół śpiewaczy z Zahorowa oraz lokalny zespół „Łobaczewianki”. Repertuar sceniczny przypomniał publiczności tradycyjne piosenki biesiadne oraz bawił bardzo humorystycznymi przyśpiewkami, które dostarczyły sporej dawki śmiechu.

Kliknij aby powiększyćJak na biesiadę przystało organizatorzy spotkania zatroszczyli się dodatkowo o poczęstunek. Na zakończenie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki oraz podziękowania. Za okazaną pomoc i wsparcie słowa podziękowania skierowane zostały również do Gminnego Centrum w Kobylanach oraz radnych gminy Terespol. Cieszymy się, że nasi Seniorzy nie dają się Kliknij aby powiększyćjesiennej chandrze i bardzo aktywnie wykorzystują tę ponurą porę roku organizując rozrywkę w doborowym towarzystwie.