Narodowa Wystawa Rolnicza z udziałem Koła Aktywnych Kobiet

Kliknij aby powiększyćW Poznaniu 30 listopada 2018r. rozpoczęła się Narodowa Wystawa Rolnicza, która wpisuje się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W otwarciu wystawy wziął udział Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Podkreślał rolę jaką odegrali mieszkańcy wsi w naszej historii, oraz ich wpływ na rozwój gospodarczy.

Kliknij aby powiększyćW ramach Wystawy Narodowej swoje stoisko zaprezentowała Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego. Jej przedstawiciele zaprosili Koło Aktywnyc Kobiet z Łobaczewa Małego - laureatów ogólnoplskiej nagrody "Perła 2018". Na promocję Panie przygotowały potrawy tatarskie i z kresów wschodnich, jak również lokalne produkty m.in. miody, ogórki terespolskie, kapustę kiszoną, olej lniany tłoczony na zimno, keczup z dyni, oraz chleb wiejski. Wśród przygotowanych potraw znalazły się także golasy z kaszy gryczanej z serem i kakory, które były nagrodzone prestiżową ogólnopolską nagrodą "Perła". Stoisko Koła Aktywnych Kobiet cieszyło się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający chętnie degustowali potrawy, pytali o ich pochodzenie, byli również zainteresowani recepturą.

Kliknij aby powiększyćNarodową Wystawę Rolniczą zorganizowaną na Międzynarodowych Targach w Poznaniu wizytował pierwszego dnia Prezydent RP. Pan Andrzej Duda odwiedził również stoisko promujące Koło i Gminę Terespol, gdzie wykonał z Paniami pamiątkowe zdjęcie, pogratulował członkiniom kultywowania tradycji i chęci zaprezentowania się w ramach Narodowej Wystawy Rolniczej. Natomiast w sobotę ekspozycję Koła Aktywnych Kobiet odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Kliknij aby powiększyćW ciągu trzech dni Narodowa Wystawa Rolnicza gościła ponad 200 wystawców. Wśród nich byli producenci i przetwórcy rolni, organizacje branżowe, instytuty badawcze, szkoły rolnicze i koła gospodyń wiejskich. Wspólne stoisko zorganizowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Prezentowane tam były osiągnięcia hodowli roślin i zwierząt. Polski Związek Hodowców Koni i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przygotował pokazy koni oraz zawody jeździeckie: skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, woltyżerkę i paraujeżdżenie.