„Magiczna podróż, czyli piękna nasza Polska cała”

Kliknij aby powiększyćW dniu 14 grudnia 2017r. dzieci z Zespołu Tańca Ludowego „OBERTAS” działającego przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach, miały okazję uczestniczyć w koncercie edukacyjnym zespołu „MAZOWSZE” pt. Magiczna podróż, czyli piękna nasza Polska cała, który miał miejsce w Mateczniku Mazowsze w Karolinie. Spektakl ukazał barwny świat polskiej tradycji kultury ludowej, który fascynuje i jednocześnie uczy do niej szacunku. Efektowne tańce regionalne i prezentowane przez tancerzy kostiumy to prawdziwe arcydzieła sztuki ludowej. Poszczególne sceny spektaklu łączone były animacją komputerową prezentującą stroje regionalne: Mazowsza, Kurpi, Kaszub, Wielkopolski, Śląska, Spiszu oraz Lubelszczyzny. Wykonawcami tej niecodziennej formy teatralnej był Balet i Orkiestra Państwowego zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Kliknij aby powiększyćNa zakończenie bardzo efektownego pokazu edukacyjnego zespół „Obertas” zrobił pamiątkowe zdjęcie z aktorami i tancerzami.

Głównym celem wyjazdu była edukacja regionalna i pobudzenie młodszej społeczności do kultywowania i popularyzowania dorobku kulturowego i tradycji. Mamy nadzieję, że ten spektakl był pozytywnym doznaniem dla odbiorów i zaznajomił ich z autentycznymi wartościami kultury ludowej ukazującymi piękno polskiego folkloru.

Dorota Szelest