Podsumowanie sezonu piłkarskiego - AWANS TWIERDZY KOBYLANY

Kliknij aby powiększyćZgodnie z uchwałą podjętą przez Bialskopodlaski Okręgowy Związek Piłki Nożnej dotyczącą utworzenia drugiej grupy klasy A Twierdza Kobylany awansowała. 11 czerwca 2017r. została rozegrana ostatnia 18 kolejka rundy wiosennej w piłkarskiej klasie B. Na zakończenie sezonu rundy wiosennej Twierdza Kobylany podejmowała na własnym boisku Klub SRG Sławatycze (1:3).

Spotkanie było podsumowaniem kilku miesięcy ciężkiej pracy. Podczas rozegranej rundy wiosennej Twierdza zagrała 18 meczy, wygrała: 9, zremisowała: 5, przegrała: 4. Drużyna z Kobylan strzeliła najwięcej bramek w całej lidze: 53, a straciła: 30. Królami strzelców zostali: Karol Nowicki: 13 bramek, Kamil Poczynajło: 12 bramek i Kacper Szymański: 9 goli. Były wzloty i upadki, jednak z każdego rozegranego spotkania zawodnicy jak i trener wyciągnęli wnioski do pracy na przyszłość. Każdy zawodnik w meczu jak i na treningach starał się dawać z siebie jak najwięcej. Twierdza Kobylany zakończyła rozgrywki rundy wiosennej na 4 miejscu w grupie I piłkarskiej klasy B, w pierwszym sezonie, co można uznać za sukces. Prezes Klubu Pani Dorota Szelest nie kryjąc satysfakcji z odniesionych wyników podkreśliła, że bez ogromnego wsparcia samorządu lokalnego nie udałoby się drużynie funkcjonować na tak wysokim poziomie. Zaznaczyła również, że nie byłoby sukcesu gdyby nie praca trenera, atmosfera panująca w Klubie oraz wierni kibice, których z meczu na mecz przybywa.

Piłka nożna na stałe wpisała się w środowisko Kobylan i jest prawdziwą wizytówką naszej gminy.

Rozgrywki 2017/2018 – wstępne składy lig i podział na grupy: http://lzpn.pl/