OTWARCIE WYSTAWY W PROCHOWNI W KOBYLANACH

Kliknij aby powiększyć20 czerwca 2017r. w Prochowni w Kobylanach miało miejsce otwarcie wystawy pt. Losy Oficerów Twierdzy Brzeskiej. Wystawa ta jest owocem współpracy Gminy Terespol oraz Muzeum Twierdzy Brzeskiej, które w tym roku podpisało umowę współpracy z Gminnym Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach. Otwarcia dokonali: Dyrektor GCK w Kobylanach - Dorota Szelest i inicjator wystawy, kierownik Fortu V Muzeum Twierdzy Brzeskiej - Aleksander Korkotadze.

Wystawa przedstawia losy trzech oficerów Twierdzy Brzeskiej, którzy służyli w okresie carskim, polskim i radzieckim. Krótkie biografie kapitana inżyniera I.O.Bielińskijego, kapitana Wacława Radziszewskiego i majora J.A.Licita wzbogacone są zdjęciami z okresu służby w twierdzy, życia rodzinnego oraz fotografiami pamiątkowych dokumentów. Wszystkie pochodzą z Muzeum Twierdzy Brzeskiej w Brześciu – Białoruś, a wiele z tych zdjęć prezentowanych jest po raz pierwszy.

Kliknij aby powiększyćOglądając wystawę zapoznamy się z dorobkiem prac fortyfikacyjnych w twierdzy - kapitana inżyniera Bielińskiego, który dodatkowo projektował i zbudował  tzw. Suchy Most w Terespolu.

Te i wiele innych ciekawych faktów przemawiają za tym, iż wystawę warto zobaczyć. Zapraszamy w godzinach otwarcia obiektu: od poniedziałku do piątku 12:00-16:00, soboty - niedziele od 14:00-17:00. Wystawa potrwa do 31.12.2017r.