DZIEŃ KOBIET W GMINIE TERESPOL

W dniu 8 marca 2015r. w Sali konferencyjnej urzędu Gminy Terespol miało miejsce pierwsze gminne świętowanie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Dzień ten w bieżącym roku był świętem szczególnym, gdyż to właśnie 8 marca, 25 lat temu uchwalono ustawę o samorządach.

>>> GALERIA ZDJĘĆ <<<

Na tak doniosłą uroczystość  przybyło ponad dwieście pań z terenu gminy Terespol. Wójt gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk oraz Przewodniczący Rady Gminy Mieczysław Romaniuk  rozpoczęli świętowanie życzeniami dla wszystkich kobiet  i przypomnieniem rocznicy  srebrnego jubileuszu samorządowców. Przy tej okazji nie zabrakło tradycyjnego sto lat i lampki szampana. Następnie w dobry nastrój wszystkich obecnych wprawiła, działająca przy Gminnym Centrum Kultury, grupa „Białe Anioły”. Przygotowany specjalnie na tę okazje spot telewizyjny oraz  autorska interpretacja znanej baśni o Kopciuszku co raz wywoływała salwy śmiechu. Długie i gromkie brawa były wymownym dowodem uznania ze strony publiczności.

W dalszym świętowaniu dnia kobiet nie zabrakło atrakcji  dla ciała, zdrowia i urody naszych pań. Każda z nich mogła zasięgnąć fachowej porady kosmetologicznej na stanowisku firmy Oriflame, zbadać ciśnienie i poziom cukru na stanowisku medycznym oraz zaopatrzyć się  w kwiaty , biżuterię i najprzeróżniejsze ozdoby na kolejnych stoiskach. W dalszej części  wszystkim gościom  zaserwowano specjalnie przygotowany tort. Każda z pań na pamiątkę swego święta otrzymała różę i okoliczny wisiorek przygotowany przez kółko plastyczne działające przy GCK.

K.G.