GMINNY DZIEŃ RODZINY - KOBYLANY 2017

Kliknij aby powiększyć28 maja już po raz drugi odbył się Gminny Dzień Rodziny.  Niedzielną imprezę rodzinną poprzedził dwudniowy Piknik Motocyklowy.  Organizatorem była Gmina Terespol oraz Gminne Centrum Kultury z siedzibą w Kobylanach.

W tym roku oprócz występów grup i zespołów działających przy GCK, tj.: Zespołu Tańca Ludowego "Obertas", Zespołu Hard Gock oraz Zespołu „Białe Anioły” gościnnie wystąpił Kliknij aby powiększyćZespół „Raiz” z Brześcia. Ciekawą i nietypową tegoroczną atrakcją był Pokaz Strongmanów. W pokazie wzięło udział dwóch zawodników, prezentujących kilka konkurencji znanych z zawodów Strong Man m.in: spacer farmera (bieg z walizkami), gumowy koszmar - czyli popularna opona, uchwyt herkulesa - trzymanie w rękach samochodu osobowego na specjalnej platformie, wyciskanie belki i hantla. Panowie posiadali również specjalny plastikowy i  styropianowy sprzęt dla najmłodszych uczestników, a także sprzęt dla dorosłych z regulowanym obciążeniem - używanym w konkursach dla mężczyzn lub dla całej rodziny. Dodatkowym atutem pokazów był bliski kontakt publiczności z zawodnikami, jak również możliwość sprawdzenia własnych sił.Kliknij aby powiększyć

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji na uczestników święta rodziny czekało dodatkowo: bezpłatne wesołe miasteczko, zabawy z animatorami, mini gastronomia, wata cukrowa, lody oraz stoiska z zabawkami.

Bezsprzecznie głównym punktem wieczoru tegorocznej imprezy był wieczorny koncert Zespołu CLASSIC - ikony polskiej muzyki Disco Kliknij aby powiększyćPolo, który zaskarbił sobie sympatię licznie przybyłej publiczności oraz Organizatorów. Podczas występu można było usłyszeć ich największe przeboje tj.: „Jolka, Jolka”, „Hej czy Ty wiesz”, „Tobie podaruję”, „To nie przyjaźń tylko miłość” oraz nowość „Miłość gorąca jak ogień”. Oczywiście nie obyło się bez bisu.

Wisienką na torcie był występ kolejnej gwiazdy, a mianowicie: Mirage i Yoko. Założycielem zespołu, wokalistą, multiinstrumentalistą i autorem prawie Kliknij aby powiększyćwszystkich piosenek jest Janusz Konopla, również popularnej piosenki "Jesteś szalona" której jest wyłącznym autorem tekstu i muzyki, a która została nagrana w późniejszym czasie jako cover przez zespół BOYS. Zespół MIRAGE ma w swoim dorobku także płyty nagrane w języku ukraińskim, białoruskim i rosyjskim. Przy bardzo melodyjnej i skocznej muzyce publiczność bawiła się znakomicie!

I tym oto akcentem zakończyliśmy drugi Gminny Dzień Rodziny.  Organizatorzy dziękują przybyłym za obecność oraz ciepłą i rodzinną aurę, która zapanowała na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku. Mamy nadzieję, że atmosfera niedzielnej imprezy udzieliła się wszystkim i nie opuści nikogo do przyszłego roku 😉

M. Jaszczuk