NASZE WYDARZENIA:
Listopad 2017

Nie Pon Wto Śr Czw Pt Sob

OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W GMINIE TERESPOL

Kliknij aby powiększyćPierwsze dni maja w Polsce od wieków kojarzone są ze świętem patriotyzmu i pamięci o naszej ojczyźnie – rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Narodowym Dniem Flagi Narodowej. W tym roku w Gminie Terespol obchody 226. rocznicy połączono z Gminnym Dniem Strażaka. W 2017 r. obchodzimy również Jubileusz 25lecia Gminy Terespol.

Kliknij aby powiększyćCzęść oficjalna rozpoczęła się pod pomnikiem „Wrota Wolności” w Kobylanach, gdzie złożono wieńce przez delegacje: jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Terespol, delegacje służb mundurowych Policji, SG i PSP, delegację placówek oświatowych z terenu Gminy Terespol, delegację Urzędu Gminy Terespol, delegację Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, delegację Brzeskiego Obwodowego Urzędu Ministerstwa do Sytuacji Nadzwyczajnych Republiki Białoruś oraz delegację mieszkańców Łobaczewa Małego.

Kliknij aby powiększyćPo części oficjalnej zgromadzeni goście udali się na teren Prochowni, aby wspólnie uczestniczyć w Pikniku Majowym. W programie znalazł się koncert „Polskości ma…” w wykonaniu absolwentów Wydziału Wokalno – Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, którzy na zakończenie pikniku zaprezentowali się również w repertuarze biesiadnym. Wystąpił także zespół lokalny „Łobaczewianki”. Ponadto dla najmłodszych przygotowano zabawy pod okiem animatora, możliwość pomalowania twarzy, zabawy na dmuchańcu. Każdy z uczestników mógł poczęstować się zupą grochową z kuchni polowej oraz samodzielnie upiec kiełbaskę przy ognisku. Z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej Organizatorzy rozdawali flagi najmłodszym i dorosłym uczestnikom.Kliknij aby powiększyć

Organizatorzy obchodów 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja dziękują wszystkim, którzy zechcieli swoją obecnością uświetnić tę uroczystość.