ZŁOTE GODY W GMINIE TERESPOL 2017

Kliknij aby powiększyć5 lutego 2017 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Terespol odbyło się uroczyste spotkanie, na którym obchodzono Jubileusze 50, 55 i 60-cio lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Złote Gody tego dnia świętowało 13 par z Gminy Terespol: Ewa i Jerzy Chmielewscy, Celina i Feliks Klebaniuk, Janina i Aleksander Klebaniuk, Anna i Aleksander Kuczer, Zofia i Władysław Litwiniuk, Teresa i Kazimierz Michalak, Krystyna i Kazimierz Pawluczuk, Stefania i Adolf Parchimiuk, Ewa i Andrzej Pietrusik, Krystyna i Edward Ponieważ, Teresa i Mirosław Reducha, Janina i Tadeusz Saj, Danuta i Witold Winiarek.

Kliknij aby powiększyćUroczystość rozpoczął Wójt Gminy Terespol kierując serdeczne życzenia i gratulacje Jubilatom. Ciepłe słowa do wszystkich zebranych gości skierowała również Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, jak również przedstawiciele duchowieństwa: ks. proboszcz Parafii w Neplach Sławomir Harasimiuk oraz ks. Daniel Wojciechowski z Parafii Terespol.

W części oficjalnej uroczystego spotkania pary odebrały Medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, listy gratulacyjne, słodkie upominki oraz kwiaty. Na zakończenie wzniesiony został toast i odśpiewano głośne Sto lat. Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna, która przypomniała Jubilatom chwile sprzed lat, kiedy podejmowali decyzję o wspólnej drodze przez życie. Nie obyło się bez wzruszeń, miłych gestów i ciepłych spojrzeń. Kolejnym punktem programu był uroczysty obiad oraz tort. Uwieńczeniem spotkania Jubilatów był koncert Kapeli Podwórkowej Klawa Ferajna z Białej Podlaskiej, który okazał się niezwykle miłą niespodzianką dla zebranych gości. Kapela śpiewała własne piosenki o tematyce związanej z radosnymi stronami życia codziennego oraz powiatem bialskim.

Kliknij aby powiększyćWspólne życie dwojga ludzi na przestrzeni tylu lat zapewne nie składało się tylko z dobrych, jasnych i szczęśliwych chwil. Jednak wzajemna miłość, szacunek, wierność dokonanemu wyborowi i poszanowanie dla wspólnie złożonej obietnicy pozwoliły te wszystkie przeciwności zwyciężyć, przykładem na to są Nasi Szanowni Jubilaci.

Magdalena Jaszczuk