CHOINKA I SPOTKANIE OPŁATKOWE W MAŁASZEWICZACH DUŻYCH

Kliknij aby powiększyćW dniu 08 stycznia 2017r. w świetlicy w Małaszewiczach Dużych odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczestnicy – ks. Proboszcz i mieszkańcy naszej wsi dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia. Młodzież śpiewała i grała kolędy. Spędziliśmy niedzielne popołudnie w miłej świątecznej atmosferze.

W dniu 15 stycznia 2017r. Sołtys wsi i Rada Sołecka zorganizowali zabawę choinkową dla dzieci. W programie był występ artystyczny naszych pociech, słodki poczęstunek, zabawa, spotkanie z Mikołajem. Dzieci otrzymały paczki, w której oprócz słodyczy były książki. Organizatorzy w ten sposób zachęcają dzieci do czytania, może z czasem zgodzą się z przysłowiem  -  „Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem”. Ponadto dzieci miały możliwość wyglądać karnawałowo i pomalować twarz, oraz brać udział w konkursach i zabawach.

Kliknij aby powiększyćOrganizatorzy dziękują za pomoc w zorganizowaniu zabawy choinkowej p. Dyrektor i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Wólce Dobryńskiej.

Sponsorzy paczek dla dzieci:

•     Gminne Centrum Kultury w Kobylanach
  •     P. Teresa Kusiak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wólce Dobryńskiej
  •     Gospodarstwo Agroturystyczne Elżbiety i Sławomira Denickich
  •     Sołtys wsi Małaszewicze Duże
  •     Jerzy Kopeć – Usługi Transportowe Taxi

Dziękujemy za dobre i hojne serca.

Sołtys wsi i Rada Sołecka